Спліт-системи від компанії Viessmann

Шумове навантаження та доступний простір – важливі чинники при виборі теплових насосів повітря/вода. Якщо ці чинники важливі, варто зробити вибір на користь теплового насоса з так званою спліт-системою.
 

Конструкція та принцип функціонування теплового насосу зі спліт-системою

Тепловий насос зі спліт-системою складається з внутрішнього та зовнішнього блоку, при цьому в зовнішній блок винесені всі компоненти, що можуть спричиняти великий рівень шуму. До таких складових елементів належить вентилятор, випаровувач та компресор.

Внутрішній блок, навпаки, компактний і його можна без проблем розташувати у будинку. В цьому блоці розташовані лише конденсатор, циркуляційний насос, регулятори й пристрої безпеки. До того ж внутрішній блок дуже тихий: цьому сприяє вибір компонентів, розрахованих на роботу в одному комплексі, та продуманий дизайн, оптимальний з точки зору шумових характеристик.

Процес отримання тепла може повторюватись багато разів

При роботі теплового насоса вентилятор, розташований в зовнішньому блоці, інтенсивно всмоктує зовнішнє повітря та направляє його далі в випаровувач (теплопередавач). В ньому циркулює холодоагент, який нагрівається при нижчій температурі. Після того, як холодоагент змінить свій агрегатний стан, він у вигляді теплої пари направляється в компресор з електроживленням. Компресор стискає пару та підвищує її температуру до бажаного рівня.

Після цього гаряча пара через тонкі трубки холодоагента направляється далі до конденсатора, що розташований у внутрішньому блоці. Там гаряча пара віддає свою теплову енергію в опалювальну систему та поступово охолоджується. Оскільки пара все ще перебуває під високим тиском, вона має пройти через розширювальний клапан, котрий повертає її до початкового стану. Після закінчення цього етапу, процес повторюється з початку.

Тепловий насос для використання тепла з атмосфери

Тепловий насос повітря/вода (спліт-система)

Тепло з атмосфери

[1] Тепловий насос Vitocal (спліт-система), внутрішній блок
[2] Тепловий насос Vitocal (спліт-система), зовнішній блок
[3] Ємність для гарячої води

Переваги теплового насосу зі спліт-системою

Вирішальним фактором при виборі теплового насосу (спліт-система) виробництва Viessmann є те, що він майже не чутний в роботі. Обладнання сконструйоване таким чином, що шуми на низьких частотах, неприємні для людського вуха, переводяться на більш високу частоту. Також всі теплові насоси такої конструкції від Viessmann мають нічний режим експлуатації, при якому рівень шуму знижується додатково. Доцільність використання на об'єктах з особливо суворими законодавчими обмеженнями щодо показників шуму, таких як терасні будинки або курорти, не визиває сумніву.

Робота на охолодження та на опалення

Крім таких переваг, як мала потребою в просторі для розташування та безшумна робота, теплові насоси зі спліт-системою можуть працювати в реверсному режимі. Завдяки цьому в жаркі літні місяці за допомогою конвекторів або поверхневих охолоджующих систем вони можуть охолоджувати приміщення до комфортного рівня температури. Крім того, їхня модульна конструкція дозволяє нарощувати потужність. Завдяки цьому при підвищенній потребі в опаленні чи охолодженні власник будинку має змогу підключити додаткові теплові насоси. Іншими перевагами теплових насосів зі спліт-системою є:

  • Невеликі експлуатаційні витрати завдяки високому ККД на всьому діапазоні потужностей
  • Проста у використанні автоматика Vitotronic з текстово-графічними дисплеями
  • Готовність до з'єднання з геліосистемою.
  • Високий комфорт в експлуатації завдяки дистанційному керуванню через мобільні пристрої

Як при використанні тільки для опалення, так і з можливістю роботи на охолодження: теплові насоси зі спліт-системою виробництва Viessmann ідеально підходять для новобудов та модернізації існуючих об'єктів. Для цьоого варіанту не потрібно робити затратні проходи через стіни та прокладати повітряні канали.

Однак підключення обох модулів до закритого холодильного контуру може здійснювати тільки сертифікований фахівець. Крім того, у великих системах холодильний контур має перевірятися на щільність один раз на рік.

Теплові насоси повітря-вода (спліт-системи)

Спліт-системи характеризуються розділенням внутрішньої частини, тихої в роботі, та зовнішньої, в якій здійснюється забір повітря. Додаткові отвори у стінах та прокладка повітряних каналів не потрібні в системах такої конструкції.