Гідравлічне балансування опалювальної системи знижує енерговитрати
Гідравлічне балансування опалювальної системи може підвищити енергоефективність на 15%. Окрім того її рекомендує Німецький інститут стандартизації, своїм стандартом DIN 4701.
> До інформації для домовласників
> До інформації для інсталяторів опалювальних систем
Інформація для домовласників
У багатьох будинках і квартирах існує проблема, що радіатори не нагріваються належним чином або ж тепло розподіляється нерівномірно в різних приміщеннях будинку. На кухні може бути холодно, а у ванній жарко. Це вказує на те, що система опалення не налаштована оптимально. Так зване гідравлічне балансування може усунути цю проблему.
Переваги гідравлічного балансування
- Оптимізація всієї опалювальної системи
- Економія енергії до 15%, що становить економію до 2700 грн в рік
- Зменшення шуму в системі

Чому необхідне гідравлічне вирівнювання?
Гідравлічне балансування забезпечує наявність в кожному радіаторі належної кількості гарячої води. Завдяки цьому тепло в будівлі розподіляється більш рівномірно. Це не тільки підвищує рівень комфорту, але й забезпечує ефективність використання енергії для опалення та гарячого водопостачання.
Згідно з незалежними дослідженнями, гідравлічне балансування може збільшити енергоефективність до 15%. Якщо опалювальна система працює краще й ефективніше, то знижується як використання енергії, так і витрати на опалення.
Вода завжди йде шляхом найменшого опору. Тому часто буває, що радіатор поблизу теплогенератора забезпечується більшою кількістю нагрівальної води, ніж більш віддалений. Через це кількість проточної води повинна бути обмежена. Це забезпечується гідравлічним вирівнюванням.
Чи потрібне гідравлічне балансування?
Не існує встановлених законодавством вимог здійснення гідравлічного балансування. Однак, якщо установка опалювальної системи здійснюватиметься відповідно до Положення про систему опалення DIN 4701, то необхідне гідравлічне балансування. Це стосується, здебільшого, систем опалення для державних тендерів.
Потенціал економії
Без додаткових монтажних і матеріальних витрат, тільки при правильній установці теплових контурів і теплогенератора, може бути досягнуто підвищення ефективності, що окупиться вже за перший рік. Як саме можна зекономити, ілюструє наступний приклад:
- Система опалення зі споживанням тепла 25000 кВт-год / рік = 2500 м³ газу або 2500 літрів мазуту на рік
- Економія за рахунок гідравлічного балансування: до 325 м³ газу на рік, що еквівалентно економії енергії приблизно 2700 гривень кожного року
Партнери компанії Viessmann охоче проконсультують Вас по цій темі.

Як здійснюється гідравлічне балансування?
Гідравлічне балансування потрібне здебільшого для забезпечення всіх радіаторів системи необхідною кількістю тепла для кожного приміщення. Для цього слід відповідним чином налаштувати систему опалення.
Для цього робочі параметри: витрата води, що подається через мережу трубопроводів, швидкість роботи насосу і налаштування теплогенератора – мають бути точно узгоджені один з одним. Заходи з гідравлічного балансування оптимізують роботу як трубопроводів, так і всіх клапанів і насосів.
Таким чином забезпечується рівномірне нагрівання усіх приміщень і ефективне використання енергії. Також, за допомогою гідравлічного балансування усувається шум системи, який може бути спричинений надто високою швидкістю потоку теплоносія.
В інфографіці поряд чітко продемонстрована різниця між опалювальними сиситемами з і без гідравлічного балансування: [1] здійснено гідравлічне балансування, [2]
не здійснювалося гідравлічне балансування.

Гідравлічне балансування опалювальної системи
Порівняння систем опалення та їх тепловіддачі з гідравлічним балансуванням і без нього
Гідравлічне балансування підвищує енергоефективність до 15% і при цьому економить витрати на енергію
● Оптимізація всієї опалювальної системи
● Скорочення споживання енергії до 15%
● Зростання температурного комфорту
● Зменшення шуму
(1) без гідравлічного балансування
(2) з гідравлічним балансуванням
Етапи гідравлічного балансування
- Як правило, фахівець спочатку визначає теплову потребу приміщень. Для цього визначаються продуктивність встановлених приладів, а також фактична потреба мешканців у тепловій енергії. Крім того, експерт розраховує оптимальну температуру подачі для системи та необхідну кількість води для кожного радіатора. Для цього у нього є спеціальне програмне забезпечення.
- На основі зібраних даних встановлюються окремі компоненти системи. Вони повинні точно узгоджуватися один з одним і відповідати параметрам роботи системи опалення та будівлі.
- Часто занадто потужний для системи насос та висока температура подачі забезпечують рівномірний розподіл тепла. Але це є синонімом надлишку теплоносія. Результатом є надмірно високе споживання енергії та високі витрати на опалення. Гідравлічне балансування також виявляє такі проблеми.
- Гідравлічне балансування вважається успішним, якщо всі радіатори працюють з однаковим тиском води незалежно від відстані до теплогенератора.
Інформація для інсталяторів
Інформація нижче призначена для наших партнерів: показана програма Viessmann Vitoflow і переваги проведення гідравлічного балансування за її допомогою.
Гідравлічне балансування і технічні підстави для його здійснення у відео
Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Для чого робити гідравлічне балансування? Як здійснюють гідравлічне балансування? (нім.)