Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Тепловий насос Viessmann: необхідна інформація

Теплові насоси - це перший вибір для тих, хто хоче зменшити свої рахунки за опалення та виробляти тепло більш екологічно відповідальним способом. Адже навколишнє середовище забезпечує опалення тепловим насосом необмеженим, безкоштовним постачанням необхідної йому енергії. Ця повноцінна система опалення потребує дуже мало енергії для приводу і насоса, щоб зробити цю енергію придатною для використання. Тепловий насос працює незалежно від викопного палива і активно сприяє зменшенню викидів CO2 та захисту клімату.

Короткий огляд переваг теплового насоса

Ефективне використання вільно доступної енергії землі, повітря, підземних вод або сонця
Більше незалежності від викопного палива, такого як рідке паливо чи газ
Внесок у скорочення викидів CO₂
Поєднання з механічною вентиляційною установкою допомагає створити повноцінну систему кондиціонування повітря

Передові та індивідуальні рішення від Viessmann

Теплові насоси Viessmann пропонують додаткові переваги. Наприклад, новий зовнішній блок Vitocal характеризується особливо тихою роботою завдяки вдосконаленій акустичній конструкції. Крім того, більшість теплових насосів Viessmann мають функції активного охолодження та природного охолодження. Окрім класичного застосування в якості теплогенератора в холодні дні, вони також можуть створювати приємний клімат в приміщенні влітку, подаючи в будинок освіжаюче прохолодне повітря. Детально про те, як працює ця функція, розповідається в розділі "Природне та активне охолодження ".

У широкому асортименті продукції Viessmann знайдеться відповідний тепловий насос для задоволення будь-яких потреб. Вже на стадії проєктування можна врахувати структурні та геологічні умови, а також особисті уподобання замовника. Крім ефективної роботи самостійно, теплові насоси можуть працювати в комплексі з сонячними системами, або з існуючими системами опалення   в мультивалентній системі. Це дозволяє з особливою легкістю реалізувати індивідуальні переваги.
Різні системи опалення потребують різної температури. Опалення за допомогою радіаторів, наприклад, вимагає температури до 70 градусів Цельсія. Підлогове опалення, з іншого боку, справляється з температурою потоку всього 35 градусів за Цельсієм. Для забезпечення найбільш економічної роботи системи опалення на теплових насосах важливе значення має загальна система опалення. Теплові насоси Viessmann можуть забезпечувати достатню кількість тепла як для теплої підлоги, так і для радіаторів. Це робить їх придатними як для модернізації старих будівель, так і для новобудов.

Опалення за принципом холодильника

Тепловий насос працює за простим принципом і є напрочуд ефективним. Простіше кажучи, він працює як холодильник - але навпаки. У той час як холодильник спрямовує тепло назовні, теплові насоси беруть енергію з землі, повітря або ґрунтових вод і передають її в житловий простір через систему опалення.

Нагрівання до центру: При початковій температурі від 5 до 18 °C досягається температура потоку до 72 °C.

Коротко про контур холодоагенту теплових насосів Viessmann

Конструкція контуру холодоагенту має вирішальне значення для ефективності теплового насоса. Для цього компанія Viessmann використовує найсучасніші компоненти. Вони характеризуються безшумною роботою, низьким рівнем вібрації та надзвичайно довгим терміном служби. Для виробництва тепла теплова енергія витягується з навколишнього середовища і використовується для випаровування холодоагенту, який кипить при низькій температурі. Компресор з електричним приводом стискає утворений при цьому газ і піднімає його до більш високого температурного рівня. Теплообмінник передає енергію від нагрітого газу до опалювального контуру. Холодоагент, який все ще знаходиться під тиском, знову конденсується і розширюється в розширювальному клапані. Температура при цьому різко падає. Цикл, а разом з ним і опалення тепловим насосом, починається знову.

Наступне відео пояснює, як працює тепловий насос.

Детально про те, як працює цей процес, ви можете дізнатися в розділі " Як працює тепловий насос". Ви також знайдете коротку інформацію про енергетичні потреби теплового насоса та поради щодо зменшення витрат на електроенергію.

Покоління теплових насосів Viessmann з 1978 до 2022 року

Покоління I

За годинниковою стрілкою зверху вниз зліва направо: тепловий насос L08, тепловий насос L02, тепловий насос WWK-02, Vitocal 300 (тип BW).

Покоління II

За годинниковою стрілкою зліва направо зверху вниз: Vitocal 300 (тип WW), Vitotres, Vitocal 350, Vitocal 350 з Vitocell 100.

Покоління III

За годинниковою стрілкою зліва направо зверху вниз: Vitocal 300-G, Vitocal 200-S, Vitocal 300-A, Vitocal 200-A.

Останнє покоління

Vitocal 250-A: Високоякісний тепловий насос повітря-вода в моноблочному виконанні з температурою подачі до 70 °C спеціально для модернізації. Діапазон потужності: 7,3-8,1 кВт (для A7/W35). З генератором керування One Base (E3). Зовнішній блок з Vitographit.

Типи теплових насосів розрізняються залежно від джерела енергії

Теплові насоси використовують енергію навколишнього середовища для обігріву приміщень і води. Для цього потрібно використовувати різні джерела. Найкраще джерело тепла для теплового насоса в кожному окремому випадку залежить від місцевих умов і попиту на тепло. Теплові насоси Viessmann представлені на ринку з 1970-х років і використовують різні джерела енергії:

 • повітря
 • ґрунт
 • вода
 • Відпрацьоване тепло
 • Лід

Домовласники та будівельники мають широкий вибір теплових насосів від Viessmann, серед яких є моделі, що відповідають усім джерелам тепла та потребам. З правильною технологією від Viessmann ви зможете з першого дня знизити витрати на опалення та зменшити навантаження на навколишнє середовище.

Тепло з повітря

Повітря є скрізь, і воно безкоштовне. Крім того, навколишнє повітря завжди містить тепло - навіть якщо на вулиці прохолодно. Нижня фізична межа температури становить -273,15 градусів за Цельсієм. Це означає, що будь-яка температура вище цієї все ще містить теплову енергію, яку можна використовувати. Навіть якщо теоретично це можливо, економічна робота теплового насоса з повітряним джерелом може бути досягнута лише при температурі близько -20 градусів за Цельсієм. Тепловий насос може бути встановлений як в приміщенні, так і на вулиці. Для отримання детальної інформації про те, як працює цей тепловий насос, див: Як працює повітряний тепловий насос.

[1] Тепловий насос Vitocal
[2] Бойлер ГВП
[3] Буферний накопичувач опалювальної води

Тепло з землі (зонд)

У землі прихована величезна кількість енергії, і вона майже невичерпна. Це джерело тепла може похвалитися відносно високими і постійними температурами. Починаючи з глибини близько 10 метрів, ці температури залишаються відносно високими навіть взимку. Зі збільшенням глибини зростають і температури, а разом з ними і кількість теплової енергії. За допомогою теплового насосу розсолу/води частина цієї енергії може бути використана для центрального опалення та ГВП.

Існує два поширених способи забезпечення теплом теплового насоса. Геотермальні колектори, такі як поверхневі і траншейні колектори або енергопоглинаючі мати, прокладаються близько до поверхні і поглинають теплову енергію на своїй великій поверхні, щоб потім передати її тепловому насосу. Геотермальні зонди, з іншого боку, занурюються в землю вертикально або під кутом і видобувають теплову енергію з глибини від 40 до 100 метрів. Відповідно, вони потребують менше місця, ніж геотермальні колектори.

У порівнянні з повітряними тепловими насосами, теплові насоси на основі розсолу/води, як правило, досягають вищого ККД, незалежно від способу відбору тепла. З іншого боку, вони потребують більше зусиль для планування через велику кількість необхідного простору або офіційного дозволу. Для отримання додаткової інформації про це джерело тепла див. розділ " Як працює тепловий насос на основі розсолу/води".

[1] Тепловий насос Vitocal
[2] Бойлер ГВП
[3] Буферний накопичувач опалювальної води

Тепло підземних вод

Підземні води також є чудовим джерелом енергії, забезпечуючи постійну температуру понад десять градусів за Цельсієм цілий рік. Для того, щоб мати можливість використовувати теплову енергію, необхідна система свердловин, що складається з подавальної та зворотної свердловин. Ключовим аспектом при плануванні такого типу теплових насосів є захист води. За певних обставин відповідальні органи можуть відмовити у наданні дозволу на встановлення теплового насоса типу "вода/вода". Важливо зробити відповідний запит до органу влади перед покупкою.

Але навіть у тих районах, де свердловинна система дозволена, це не означає автоматичної економічної експлуатації. Це пов'язано з тим, що склад води має вирішальний вплив на безперебійну та ефективну роботу теплового насоса. Якщо використання теплового насоса типу "вода/вода" неможливе, гарною альтернативою на практиці є тепловий насос типу "розсіл/вода" з льодосховищами або геотермальними колекторами.

[1] Тепловий насос Vitocal
[2] Бойлер ГВП
[3] Буферний накопичувач опалювальної води

Тепловий насос ГВП використовується тільки для забезпечення ГВП. Як джерело тепла може використовуватися як рециркуляційне, так і витяжне повітря. Він відокремлений від власне системи опалення і, за наявності відповідних компонентів, може оптимально використовувати сонячну енергію, що генерується самостійно. Якщо тепловий насос ГВП використовує рециркуляційне повітря як джерело тепла, він також осушує приміщення і таким чином захищає його від ризику появи цвілі. З іншого боку, якщо він підключений до існуючої системи розподілу повітря, він може навіть регульовано вентилювати приміщення. Щоб уникнути від'ємного тиску, необхідний повітропровід активної вентиляції. Теплові насоси Viessmann для ГВП призначені для роботи в режимі рециркуляції або витяжки повітря і опціонально доступні з інтегрованим сонячним теплообмінником і сонячним блоком керування для прямого використання сонячної енергії.

Тепло від землі, повітря та сонця (система зберігання льоду)

Концепція льодоакумулятора поєднує повітряну та геотермальну енергію, а також може використовувати інсоляцію як джерело тепла. Система льодосховищ підходить для всіх будівель з високими потребами в теплі або охолодженні. Саме тому вона в основному використовується в комерційних проектах і проектах місцевих органів влади. Льодоакумулятор - це цистерна, наповнена водою, яка заглиблена трохи нижче поверхні землі. Всередині знаходиться спіраль труб, якими, в свою чергу, протікає антифриз. Вода в цистерні слугує джерелом тепла, використовуючи, серед іншого, тепло землі, щоб знову і знову регенерувати себе. Якщо льодосховище поєднане з сонячним/повітряним абсорбером на даху, він витягує тепло з навколишнього повітря та сонячного випромінювання і подає його в сховище. Детальніше про цей процес ви можете дізнатися в розділі "Льодоакумулятор  енергії".

Льодоакумулятор  для охолодження: У літні місяці льодовий накопичувач енергії можна також використовувати для природного охолодження будівель. Для цього в кінці опалювального сезону вода в льодосховищі перетворюється на лід шляхом вилучення енергії та переривання процесу регенерації. Утворений лід слугує резервуаром для природного охолодження.

[1] Тепловий насос Vitocal
[2] Льодосховище
[3] Сонячний/повітряний абсорбер

Теплові насоси цікавлять не лише власників приватних будинків та багатоквартирних будинків. Комерційні підприємства, місцеві органи влади та промисловість також покладаються на цю ефективну та екологічно чисту технологію. Використовуються високоефективні системи, розраховані на постійно високі вимоги і пропонують широкий діапазон потужностей. Великі теплові насоси Viessmann охоплюють діапазони потужності від 50 до 600 кВт і можуть працювати при високих температурах подачі до 90 градусів за Цельсієм. Окрім ґрунту, джерелом тепла можуть бути ґрунтові води та витяжне повітря. У промисловому застосуванні, зокрема, відпрацьоване тепло також може слугувати постачальником енергії. У будь-якому випадку, великі теплові насоси Viessmann максимально ефективно використовують безкоштовні джерела енергії. Великі теплові насоси ще більш ефективні при використанні в поєднанні з льодовим накопичувачем енергії, поєднуючи таким чином сильні сторони різних джерел тепла. Як і більшість теплових насосів меншої потужності, багато великих теплових насосів також можна використовувати для охолодження. Для більш детальної інформації див. розділ " Великі теплові насоси".

Модернізація великих теплових насосів  

Всупереч поширеній думці, теплові насоси використовуються не тільки в нових будівлях у промисловому, комерційному секторах або в органах місцевого самоврядування. Власники систем також можуть використовувати їх у проектах модернізації. Це пов'язано з тим, що великі теплові насоси Viessmann ідеально поєднуються з існуючими системами опалення. Таким чином, традиційні масляні або газові системи опалення можуть бути доповнені тепловим насосом. Тепловий насос використовується для забезпечення базового навантаження ГВП та опалення. У разі пікового навантаження можна ввімкнути газовий або масляний котел, щоб покрити попит. Така форма системи опалення в промислових умовах не тільки ефективно знижує витрати на опалення, але й зменшує викиди CO₂, а отже, є абсолютним позитивом, коли мова йде про захист клімату.

Важливими є комплексна підготовка та етап планування

Існує широкий вибір теплових насосів для комерційного використання та використання місцевими органами влади. Кожен випадок має свої індивідуальні вимоги. Щоб підібрати правильний тепловий насос для конкретного випадку, ми рекомендуємо провести комплексну підготовку та планування. Один з наших компетентних партнерів Viessmann буде готовий допомогти вам.

Каскад теплових насосів Viessmann Vitocal 300-G-Pro

Поради щодо теплового насоса

Перш ніж купити тепловий насос, порада - це все і вся. Ви можете обирати з широкого кола експертів та партнерів Viessmann.

Перш ніж купувати або орендувати тепловий насос, необхідно відповісти на низку запитань. Зрештою, нове енергетичне рішення повинно в принципі підходити вам і вашому будинку. Нижче ми перерахували кілька питань, які варто з'ясувати заздалегідь.

 • Який тип теплового насоса ви хочете встановити?
 • Чи повинна система бути призначена для односімейного будинку або багатоквартирного будинку?
 • Яке поточне споживання опалення та гарячої води у вашому домогосподарстві?
 • Тепловий насос призначений для нової будівлі або для існуючої будівлі?
 • Що потрібно враховувати при використанні різних екологічних джерел енергії?
 • Чи потрібно отримувати дозволи на буріння, чи існують правила щодо відстані до сусідніх будівель або рівня шуму?
 • Якої потенційної економії можна досягти порівняно з іншими системами опалення?
 • Яких температур можна досягти для опалення та гарячої води і чи достатньо цього для вашого власного опалення?
 • Чи необхідний буферний або теплоакумулюючий бак і чому?
 • Як можна активно продовжити термін служби за допомогою регулярного технічного обслуговування?
 • Які супутні заходи слід враховувати при плануванні теплового насоса?
 • Які витрати виникають при купівлі і як їх можна зменшити за рахунок державних субсидій?
 • Наскільки високі витрати на ефективну роботу теплового насоса?
 • Чи існують розумні варіанти комбінації, наприклад, тепловий насос з сонячною тепловою енергією?

Разом з експертом на місці ви можете з'ясувати саме ці питання під час консультації щодо теплових насосів. Крім того, численні посібники Viessmann, а також брошури та технічні паспорти теплових насосів надають вичерпну інформацію з цих питань.

Коефіцієнт продуктивності COP - що це означає?

Опалення за допомогою теплових насосів від Viessmann дозволяє покладатися на перевірену технологію і водночас захищати навколишнє середовище. Це тому, що всі прилади відрізняються ретельно підібраними компонентами та високим COP. COP (коефіцієнт корисної дії) - це показник співвідношення корисного тепла, що виробляється, та використаної енергії.

Однак при проектуванні системи важливо враховувати очікувану експлуатацію протягом цілого року. Для цього розраховується кількість поставленого тепла по відношенню до загальної електричної потреби системи теплових насосів, враховуючи потужність насосів, блоків управління тощо. Результат називається сезонним коефіцієнтом продуктивності або SPF.

Простіше кажучи, COP є важливою характеристикою теплових насосів. Чим вищий цей коефіцієнт, тим ефективніше працює тепловий насос. Про те, які ще фактори забезпечують безпечну та економічну роботу, ви можете дізнатися в розділі "Купівля теплового насоса".

У новому будинку Фелікса Нойройтера з тепловим насосом і льодоакумулятором

Фелікс Нойройтер побудував будинок - будинок для майбутніх поколінь. Якщо ви хочете постійно захищати клімат, ви можете знайти свій власний спосіб значно зменшити викиди CO₂. Чемпіон світу з гірськолижного спорту Фелікс Нойройтер побудував новий будинок у Гарміш-Партенкірхені, який забезпечує три покоління його сім'ї 100-відсотково чистою енергією. За допомогою системи зберігання льоду від Viessmann.

Завантаження та посилання на теплові насоси

Опалення за допомогою повітряної та геотермальної енергії - найкраще використання відновлюваних джерел енергії. У наведеній нижче брошурі міститься детальна інформація про стале та екологічно відповідальне виробництво тепла за допомогою теплових насосів Viessmann. Вона містить огляд усіх існуючих теплових насосів та їхні основні технічні характеристики, а також багато корисної інформації про аксесуари, сервісне обслуговування, субсидії та варіанти фінансування.

Діапазон потужностей теплових насосів Viessmann на розсолі/воді становить від 5,6 до 84,6 кВт. Детальну інформацію про технічні характеристики та особливості теплових насосів можна знайти в брошурах та технічних паспортах у форматі для завантаження, а також на відповідних сторінках продуктів.

Повітряні теплові насоси Viessmann доступні в діапазоні потужностей від 4,0 до 250 кВт. Завантажте технічний паспорт або листівку, щоб дізнатися про технічні характеристики та особливості окремих теплових насосів. Додаткову інформацію також можна знайти на сторінках продуктів Vitocal.

Діапазон потужностей спліт-насосів Viessmann коливається від 4,0 до 12 кВт. Технічні характеристики та брошури надають хорошу основу для прийняття рішень. Завантажте файли з детальною інформацією про технічні характеристики та особливості теплових насосів або відвідайте сторінки продуктів за посиланнями.

Для отримання детальної інформації про теплові насоси Viessmann для ГВП натисніть на відповідний технічний паспорт та додаткову інформацію про продукт. Там ви знайдете всі технічні характеристики та особливості, зведені для вас.

У наведеній нижче брошурі міститься інформація про наші великі теплові насоси потужністю до 600 кВт і відповідні системні рішення для різних застосувань і різних джерел тепла.

Системи зберігання льоду Viessmann використовуються у великих житлових будинках, на комерційних підприємствах та в органах місцевого самоврядування. Дізнайтеся більше про те, як працює система, сфери її застосування та спектр наших послуг тут.