Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Тепловий насос в поєднанні з сонячною енергією для більшої ефективності

Зверніться за консультацією
(Фото: © MAXSHOT.PL / Shutterstock.com)

Підвищити ефективність та зменшити витрати на опалення можна, поєднавши тепловий насос та сонячний колектор від Viessmann. Тоді ви зможете використовувати безкоштовне сонячне тепло для опалення та ГВП завжди, коли світить сонце. Якщо ж багатого на енергію променистого тепла недостатньо, в справу вступає система екологічного опалення, яка використовує для опалення безкоштовну енергію землі, повітря або ґрунтових вод. Дізнайтеся, чому така система є доцільною і які існують варіанти поєднання сонячної енергії з тепловим насосом.

Гібридна система опалення зменшує споживання електроенергії

У той час як теплові насоси використовують енергію навколишнього середовища за допомогою електроенергії для опалення, сонячні системи працюють майже без витрат на споживання. Це стало можливим завдяки безкоштовному променистому теплу від сонця. Колектори перетворюють його на теплову енергію до того, як сонячне середовище передасть тепло до баку в будинку. При відповідному проектуванні тепловий насос Viessmann з геліоконтуром може бути майже повністю звільнений від навантаження влітку. У решту часу року сонячне тепло забезпечує більшу ефективність. Плоскі пластинчасті колектори Vitosol 200-FM або вакуумні трубчасті колектори Vitosol 200-TM перетворюють значну частину падаючого променистого тепла в корисну теплову енергію.

Поєднання теплового насоса і геліосистеми

Існує кілька варіантів поєднання теплового насоса з геліосистемою. Сонячне тепло широко використовується для опалення або гарячого водопостачання. Крім того, існує також можливість нагрівати природне джерело енергії безпосередньо.

Використовуйте сонячне тепло для гарячого водопостачання або опалення

В рамках інтеграції сонячне тепло передається на ГВП або опалювальну воду в бойлері ГВП або буферному накопичувачі. Реалізація порівняно проста і може бути досягнута за допомогою інших теплогенераторів, таких як газові або пелетні системи опалення. Можливі наступні варіанти встановлення:

  • Нагрівання гарячої води для побутових потреб: Тепло від колекторів нагріває гарячу воду для побутових потреб у бойлері ГВП. Це зменшує потребу в тепловій енергії приблизно на п'ять відсотків. Таким чином можна покрити до 60 відсотків річної потреби в ГВП.
  • Резервування центрального опалення: Сонячна енергія нагріває воду для опалення в буферному накопичувачі, приносячи користь системі центрального опалення. При використанні великих колекторів споживання теплової енергії зменшується приблизно на 20 відсотків. Для ефективної роботи особливо важливим є зв'язок між тепловим насосом і геліосистемою через загальну систему керування. З тепловим насосом Viessmann та геліоколектором це гарантовано.

 

Джерело енергії з навколишнього середовища за допомогою сонячної енергії

Сонячне тепло також можна використовувати для підвищення температури навколишнього джерела енергії. Особливо ефективною є комбінація  теплових насосів розсіл-вода, таких як Vitocal 300-G або Vitocal 200-G, з сонячною енергією в льодосховищі Vitoset. Льодосховище містить воду, яка замерзає і вивільняє енергію кристалізації, коли тепло витягується тепловим насосом розсолу/води. Для порівняння, при переході від рідини до твердого стану вивільняється така ж кількість енергії, яка необхідна для нагрівання літра води від нуля до 80 градусів за Цельсієм. Сонячні поглиначі повітря передають сонячне тепло в систему опалення навколишнього середовища, на додаток до енергії з повітря. Якщо в цьому немає потреби, він прискорює процес регенерації накопичувача. При цьому лід розріджується перед тим, як цикл почнеться знову.

Поєднання теплового насоса з сонячною енергією та фотоелектрикою

Хочете ще більше знизити витрати на електроенергію? Тоді об'єднайте тепловий насос з геліосистемою та фотоелектричною установкою. Сонячна система опалення забезпечує більш низьке енергоспоживання, а ви можете пропорційно покрити його самостійно за допомогою фотоелектричної системи Vitovolt. Вам потрібно менше електроенергії з електромережі, і ви обігріваєтесь більш економічно. Це працює ще краще з фотоелектричним накопичувачем Vitocharge VX3, який забезпечує електричну енергію навіть тоді, коли сонце вже не світить. Ми пояснюємо, що важливо, у статті про теплові насоси та фотоелектричні системи.