„Haus am See“ (Будинок на Озері): енергетична концепція майбутнього
Енергетичні системи Viessmann у надзвичайно сучасному та екологічному будинку
Заповнена світлом домівка для однієї родини на північному (німецькому) березі озера Бадензеє, по якому проходить кордони трьох країн. Прямий доступ до води і вид на швейцарські гори на іншому березі: будівля "Haus am See“ (Будинок на Озері) в містечку Ланґенарґен, споруджена фірмою Baufritz, не лише унікальна в архітектурному плані, а й розчиняє двері у майбутнє завдяки своєму незвичайному проекту.
Перед архітектором Штефаном Ремом (Stephan Rehm) стояла задача: з одного боку, врахувати в проекті дух навколишньої старої забудови, а з іншого, створити цілком сучасний будинок для життя. На дуже жваву вулицю споруда виходить заднім закритим боком – що, зокрема, слугує також економії енергії. Але на вході у внутрішній двір відвідувач починає відчувати, що стоїть на порозі чогось надзвичайного. Через засклену південну сторону відкривається будинок з великою терасою в бік озера, дизайн якого (так званий біо-дизайн) підкреслює враження єднання з природою.
Спроектований для майбутнього
З думкою про майбутнє, в будинку створене цілком безбар'єрне середовище. Наприклад, кухня розрахована на використання людьми похилого віку. А в питаннях оптичного враження, сучасного оснащення та дизайну творці будинку не допускали жодних компромісів. Деякі важливі властивості не одразу впадають в око. Наприклад, вже запроектована можливість добудови другої половини будинку, з переходом через технічне приміщення, що дозволить збільшити кількість квартир у ньому до трьох: по одній на кожному поверсі. Також врахована можливість пізнішого монтажу ліфта.
Техніка для "розумного будинку": комфорт і енергоефективність
Для технічного оснащення будівлі фірма Baufritz також створила індивідуальний проект зі ставкою на обладнання від Viessmann. Будинок на Озері – це енергоефективний будинок категорії 55 за стандартами німецького банку KfW, оснащений тепловим насосом розсіл/вода. Тепловий насос бере енергію з джерела ґрунтових вод, розташованого на глибині 15 метрів під садом. А живлення він отримує від фотоелектричного модуля Viessmann, встановленого на південній стороні даху. За даними попередніх днів регулятор обчислює прогнозовану криву продуктивності фотоелектричного модуля та очікувану потребу будинку в енергії. Обидва значення враховуються для роботи теплового насоса, з тим щоб максимізувати використання власної електроенергії від сонця. Якщо в даний момент не потрібне тепло, воно зберігається в буферній ємності. Додатковий ємнісний водонагрівач забезпечує комфортне постачання гарячої води.
Зарядка електромобіля
Освітлення та домашні прилади також живляться електроенергією власного виробництва. Її надлишки дозволяють підзарядити електромобіль. Оскільки господарі будинку прагнуть стати якомога більш незалежними від дорогої електрики з міської мережі, в технічному приміщенні стоїть електричний акумулятор – також із програми поставок Viessmann. Він накопичує невикористану електроенергію для пізнішого споживання.
Розумний будинок, залитий сонцем
Вбудована автоматика перетворює цю домівку на Smart Home – "розумний будинок" із функціями, що налаштовуються індивідуально. Це дає і високий комфорт, і можливості ефективного керування енергією, і різноманітні охоронні функції. Світло в домі, жалюзі, кухонні прилади від Miele – усе це пов'язано в мережу і може керуватись дистанційно.
Підписи до ілюстрацій:
Фото 1:
Не лише перспективна енергетична концепція, а й чудове розташування Будинку на Озері: з його тераси мешканці бачать озеро Бодензеє та широку панораму довкола.
Фото 2:
Енергетичне ядро будинку: тепловий насос розсіл/вода, буферна ємність для гарячої води, додатковий ємнісний водонагрівач, а також електроакумулятор і перетворювач струму для фотоелектричної установки.
Фото 3:
Архітектору Штефану Рему вдалося гармонійно вписати будинок у старішу забудову довкола.
Листопад 2017