Спустити повітря з опалювальної ситеми – ми розкажемо вам, як просто це робиться

Наша коротка інструкція допоможе швидко та просто спустити повітря з опалювальної системи, знизивши таким чином витрати на опалення.

Коли на вулиці стає холодніше, приходить час знову включати радіатори. Часто, вперше, ви чуєте дратівливі, іноді гучні звуки. Вони викликані повітрям у радіаторі. Чітким сигналом про це є те, що радіатори не прогріваються як слід, залишачись повністю або частково холодними. Правильна відповідь: "розповітрити" нагрівач. Ми пояснимо, наскільки це легко і як ви можете виконати це самостійно.

Навіщо взагалі спускати повітря з опалювальної системи?

Опалення працює завдяки контуру опалення, по якому циркулює теплоносій. Теплогенератором зазвичай є котел. Там вода нагрівається, потім через систему труб прямує до радіаторів, які і нагрівають приміщення.  

Для забезпечення нормального режиму роботи вода повинна бути оптимально розподілена в системі. Але якщо в системі є повітря, то говорити про бездоганну роботу уже не можемо. Це призводить до того, що радіатори нагріваються нерівномірно.  

Якщо ви розповітрите систему опалення, то заощадите крім усього й свої гроші. Оскільки радіатор, недостатньо забезпечений теплоносієм, в кінцевому рахунку споживає більше енергії для досягнення бажаної температури і тим самим викликає більш високі витрати.

Ключ, яким можна відкрити «повітряний клапан»

Що потрібно мати, щоб самостійно спустити повітря з батарей

Для цієї нехитрої операції потрібні деякі інструменти, які зазвичай є в кожному домі:

  • склянку, чашку або кружку
  • ганчірку або полотно
  • спеціальний ключ для спускання повітря з батарей

Такий спеціальний ключ – зовсім недорогий, його можна придбати у магазині опалювальної техніки. Зазвичай це стандартний чотирикутний ключ. Деякі зливні клапани можна відкрити й звичайною викруткою. Вам потрібна ганчірка і посудина, щоб мати можливість швидко усунути наслідки витоку води.

Покрокова інструкція: спускаємо повітря з батарей 

Коли ви підготували все необхідне – можна починати: 

  1. Якщо Ви єдиний власник будинку, по можливості вимкніть циркуляційний насос.
  2. Почекайте 30-60 хвилин, щоб усе повітря в системі зібралося в радіаторах.  
  3. Перш ніж розпочати спуск повітря, викрутіть регулятор радіатора на максимум. 
  4. Помістіть тканину під радіатор, щоб зібрати воду, що витікає з вентиляційного клапана. Або оберніть ганчірку прямо навколо клапана.
  5. Тепер вставте ключ і утримуйте приготовлений контейнер під клапаном. Повільно відкручуйте клапан, але не повністю. Зазвичай на пів обороту або менше вистачає, і він починає шипіти. УВАГА: Витікаюче повітря може бути гарячим,дотримуйтесь безпечної відстані. 
  6. Коли шипіння зменшується і починає текти вода – повітря з радіатора спущено, і ви можете закрити вентиляційний клапан.
  7. Якщо ви вимкнули циркуляційний насос, не забудьте знову включити його. Також перевірте, чи достатній тиск води в контурі опалення.

Примітка: Можливо, вам доведеться спускати повітря більше одного разу.


Перевірка

Якщо ви успішно спустили повітря з батарей, ще потрібно звернути увагу на деякі аспекти. Дуже важливим є контроль за тиском води. Якщо ви спускаєте повітря опалювальної системи, завжди втрачається вода. Якщо витікає досить багато води, то тиск води в системі опалення може впасти. Це можна визначити за допомогою манометра. За певних обставин необхідно додати воду в систему. Після спускання провітря котел повинен працювати не менше години. Потім слід провірити найвіддаленіший від котла радіатор, якщо там немає повітря, то Вам з першого разу вдалося спустити все повітря з опалювальної системи.   

Панельний радіатор Carat був нагороджений премією "Design Plus"

Радіатори на будь-який смак та гаманець

Всі радіатори з широкого асортименту радіаторів Viessmann характеризуються високою якістю і надають кожній будівлі особливий акцент, будь то житлове або комерційне приміщення. Використання високоякісних, перевірених матеріалів і високий рівень виробництва радіаторів гарантує, що кожне рішення може бути реалізовано ефективно і надійно.

Панельний радіатор Carat був нагороджений премією "Design Plus". Як і всі радіатори від Viessmann, плоскі радіатори технічно адаптовані до вимог енергозберігаючих систем опалення.