Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Розповітрення системи опалення - пояснюємо, наскільки це просто

Зверніться за консультацією

Коли надворі стає холодніше, настає час вмикати радіатори. Нерідко виникають дратівливі, а іноді й гучні звуки потоку або булькання. Це спричинено повітрям у радіаторах. Окрім шумів, ще однією явною ознакою цього є те, що ваша система опалення не повністю нагрівається, тобто радіатори залишаються повністю або частково холодними. Правильним рішенням у цьому випадку буде видалити повітря з системи опалення. Якщо цього не зробити, деякі приміщення залишаться холодними, а вироблена теплова енергія буде витрачатися даремно, оскільки бульбашки повітря в системі опалення перешкоджають належному розподілу тепла. Ми пояснимо за допомогою кількох чітких інструкцій, як ви можете легко видалити повітря з опалювальної системи самостійно.

Навіщо взагалі потрібно продувати систему опалення?

Система опалення - це, в принципі, замкнутий опалювальний контур, по якому рухається гаряча вода. Початковим пунктом є котел або теплогенератор. Там вода нагрівається перед подачею через систему труб і трубопроводів у відповідні приміщення, де вона протікає через радіатори. Вони, в свою чергу, віддають тепло навколишньому повітрю.

Для безперебійної роботи опалювальна вода повинна бути оптимально розподілена. Але це неможливо, якщо в системі є повітря. Це пов'язано з тим, що повітря проводить тепло набагато менш ефективно, ніж вода. Це, в свою чергу, означає, що деякі радіатори нагріваються більше, ніж інші. Дратівливим побічним ефектом є булькаючий шум, який позбавляє багатьох домовласників спокійного сну. Крім того, маленькі бульбашки повітря погіршують ефективність системи в цілому.

Якщо ви видалите повітря з системи опалення, ви в кінцевому підсумку заощадите гроші. Адже радіатор, який недостатньо забезпечений водою для опалення, споживає більше енергії. Щоб досягти необхідної температури, термостатичний клапан, як правило, відкривають ще більше, що призводить до додаткових витрат.

Що потрібно для видалення повітря з опалювальної системи?

Перед тим, як приступити до самостійного видалення повітря з опалювальної системи, вам слід підготувати кілька речей. Зазвичай їх можна знайти в кожному домогосподарстві.

Вам знадобляться наступні інструменти для видалення повітря з системи опалення:

  • склянка, чашка або кухоль
  • ганчірка або тканина
  • ключ для видалення повітря з радіатора

Ви можете придбати ключ для видалення повітря за розумною ціною у вашого підрядника з опалення або в магазині будівельних матеріалів чи сантехніки. Зазвичай це стандартний чотиригранний ключ. Деякі зливні клапани також можна відкрити за допомогою стандартної шліцьової викрутки. Вам знадобиться ганчірка та ємність для збору води, що витікає з системи опалення.

Покрокова інструкція

Для правильного видалення повітря з системи опалення вам знадобляться лише вищезгадані інструменти та наступні 7 коротких кроків. Після того, як ви підготували всі інструменти, можна починати:

  1. Якщо ви власник будинку, вам слід вимкнути циркуляційний насос, якщо це можливо.
  2. Зачекайте приблизно 30-60 хвилин, щоб усі бульбашки повітря зібралися в радіаторах.
  3. Перед тим, як розпочати процес видалення повітря, спочатку увімкніть радіатори на найвищий рівень.
  4. Покладіть ганчірку під радіатор, щоб вона збирала воду, яка витікає з повітряного клапана. Або ж ви можете обернути ганчірку безпосередньо навколо клапана.
  5. Тепер вставте ключ і тримайте ємність під повітряним клапаном. Повільно відкрийте клапан радіатора ключем, але не відкривайте його повністю. Зазвичай достатньо зробити півоберту або менше, щоб почути шипіння. Увага: повітря, що виходить, може бути гарячим, тому тримайтеся на безпечній відстані.
  6. Коли шипіння стане тихішим і нарешті припиниться, вода почне витікати. Радіатор продутий, і ви можете закрити повітряний клапан. Робити це потрібно швидко, інакше витече занадто багато води.
  7. Якщо ви вимкнули циркуляційний насос, не забудьте його знову увімкнути. Також перевірте, чи достатній тиск води в опалювальному контурі.

Зверніть увагу: можливо, вам доведеться виконати процес видалення повітря кілька разів.

Viessmann пояснює: Як продути систему опалення?

Натисніть на кнопку відтворення, щоб переглянути відео. Зверніть увагу, що під час перегляду відео дані будуть передані на Youtube. Ви можете знайти детальну інформацію про це в нашій політиці конфіденційності.

Подальші роботи після видалення повітря з системи

Навіть якщо вам вдалося успішно видалити повітря з опалювальної системи, є ще кілька моментів, на які потрібно звернути увагу після цього. Одним з особливо важливих завдань є перевірка води або тиску в системі. Під час видалення повітря з системи опалення завжди втрачається деяка кількість води. Якщо це значна кількість, тиск води в системі опалення може впасти. Це можна побачити на манометрі. У такому випадку може знадобитися долити воду в систему опалення. Також варто провести повторну перевірку. Після усунення прориву систему опалення слід запустити щонайменше на одну годину. Після цього слід знову перевірити найвіддаленіший від котла радіатор. Якщо з нього більше не виходить повітря, значить, ви успішно видалили повітря з системи опалення.

Важливо: якщо проблеми продовжують виникати навіть після успішного видалення повітря, зверніться до партнера компанії Viessmann, який зможе ретельніше перевірити систему на місці.

Чи залишається система опалення холодною навіть після видалення повітря?

Іноді система опалення залишається холодною або нагрівається лише наполовину, незважаючи на те, що вона була успішно промита. Це може статися з різних причин, і в кожному конкретному випадку найкраще визначити це може експерт на місці. Наприклад, може знадобитися гідравлічне балансування або заклинило термостатичний клапан. Можливо також, що потрібно виконати інші налаштування на блоці керування опаленням.

Підсумок: На що потрібно звернути увагу? Інфографіка підсумовує всі пункти з одного погляду. З мінімальними зусиллями ви можете досягти чудового ефекту і знову забезпечити оптимальний розподіл тепла.