Спустити повітря з опалювальної ситеми – ми розкажемо вам, як просто це робиться
Наша коротка інструкція допоможе швидко та просто спустити повітря з опалювальної системи, знизивши таким чином витрати на опалення.
Коли на вулиці стає холодніше, приходить час знову включати радіатори. Часто, вперше, ви чуєте дратівливі, іноді гучні звуки. Вони викликані повітрям у радіаторі. Чітким сигналом про це є те, що радіатори не прогріваються як слід, залишачись повністю або частково холодними. Правильна відповідь: "розповітрити" нагрівач. Ми пояснимо, наскільки це легко і як ви можете виконати це самостійно.
Навіщо взагалі спускати повітря з опалювальної системи?
Опалення працює завдяки контуру опалення, по якому циркулює теплоносій. Теплогенератором зазвичай є котел. Там вода нагрівається, потім через систему труб прямує до радіаторів, які і нагрівають приміщення.
Для забезпечення нормального режиму роботи вода повинна бути оптимально розподілена в системі. Але якщо в системі є повітря, то говорити про бездоганну роботу уже не можемо. Це призводить до того, що радіатори нагріваються нерівномірно.
Якщо ви розповітрите систему опалення, то заощадите крім усього й свої гроші. Оскільки радіатор, недостатньо забезпечений теплоносієм, в кінцевому рахунку споживає більше енергії для досягнення бажаної температури і тим самим викликає більш високі витрати.

Що потрібно мати, щоб самостійно спустити повітря з батарей
Для цієї нехитрої операції потрібні деякі інструменти, які зазвичай є в кожному домі:
- склянку, чашку або кружку
- ганчірку або полотно
- спеціальний ключ для спускання повітря з батарей
Такий спеціальний ключ – зовсім недорогий, його можна придбати у магазині опалювальної техніки. Зазвичай це стандартний чотирикутний ключ. Деякі зливні клапани можна відкрити й звичайною викруткою. Вам потрібна ганчірка і посудина, щоб мати можливість швидко усунути наслідки витоку води.
Покрокова інструкція: спускаємо повітря з батарей
Коли ви підготували все необхідне – можна починати:
- Якщо Ви єдиний власник будинку, по можливості вимкніть циркуляційний насос.
- Почекайте 30-60 хвилин, щоб усе повітря в системі зібралося в радіаторах.
- Перш ніж розпочати спуск повітря, викрутіть регулятор радіатора на максимум.
- Помістіть тканину під радіатор, щоб зібрати воду, що витікає з вентиляційного клапана. Або оберніть ганчірку прямо навколо клапана.
- Тепер вставте ключ і утримуйте приготовлений контейнер під клапаном. Повільно відкручуйте клапан, але не повністю. Зазвичай на пів обороту або менше вистачає, і він починає шипіти. УВАГА: Витікаюче повітря може бути гарячим,дотримуйтесь безпечної відстані.
- Коли шипіння зменшується і починає текти вода – повітря з радіатора спущено, і ви можете закрити вентиляційний клапан.
- Якщо ви вимкнули циркуляційний насос, не забудьте знову включити його. Також перевірте, чи достатній тиск води в контурі опалення.
Примітка: Можливо, вам доведеться спускати повітря більше одного разу.
Перевірка
Якщо ви успішно спустили повітря з батарей, ще потрібно звернути увагу на деякі аспекти. Дуже важливим є контроль за тиском води. Якщо ви спускаєте повітря опалювальної системи, завжди втрачається вода. Якщо витікає досить багато води, то тиск води в системі опалення може впасти. Це можна визначити за допомогою манометра. За певних обставин необхідно додати воду в систему. Після спускання провітря котел повинен працювати не менше години. Потім слід провірити найвіддаленіший від котла радіатор, якщо там немає повітря, то Вам з першого разу вдалося спустити все повітря з опалювальної системи.

Радіатори на будь-який смак та гаманець
Всі радіатори з широкого асортименту радіаторів Viessmann характеризуються високою якістю і надають кожній будівлі особливий акцент, будь то житлове або комерційне приміщення. Використання високоякісних, перевірених матеріалів і високий рівень виробництва радіаторів гарантує, що кожне рішення може бути реалізовано ефективно і надійно.
Панельний радіатор Carat був нагороджений премією "Design Plus". Як і всі радіатори від Viessmann, плоскі радіатори технічно адаптовані до вимог енергозберігаючих систем опалення.