Котел-утилізатор Vitomax RS для виробництва пари

Стисло про властивості й переваги

  • Використання технологічного або надлишкового тепла – "побічного продукту" промислових процесів, або гарячих димових газів
  • Зменшення експлуатаційних витрат через економію викопних видів палива
  • Гнучке застосування: розробка індивідуальних рішень або застосування типових, у комбінації з когенераційними установками

Економічна комбінація з газовими турбінами та когенераційними установками

Котли-утилізатори використовують тепло димових газів після процесів згоряння або гарячого відхідного повітря для виробництва насиченої пари.

З огляду на економічну ефективність котли-утилізатори часто працюють у комбінації з газовими турбінами та когенераційними установками. Постійне зростання цін на енергоносії дає непогані аргументи для вибору котла-утилізатора.

З додатковим пальником або без нього

Котли-утилізатори без додаткового пальника використовують виключно димові гази або потоки гарячого повітря для генерування пари. Натомість, котел з додатковим пальником має підключення як для пальника, так і для димових газів.

Котел-утилізатор з додатковим пальником

Котел-утилізатор з додатковим пальником

Традиційний Vitomax HS з додатковими димоходами для димових газів


Котел-утилізатор без пальника

Конструкція підбирається індивідуально по конкретних проектах

Котел-утилізатор без пальника

Принцип роботи котлів-утилізаторів

Котли-утилізатори Viessmann побудовані за принципом жаротрубно-димогарного котла. Гарячі димові гази проходять крізь трубний пучок, де вони передають своє тепло воді, що міститься в корпусі котла.

Для мінімізації втрат з випромінюванням котел-утилізатор оснащений теплоізоляцією товщиною 100 мм та металевою обшивкою. Як і в усіх котлах серії Vitomax, котлова рама рівномірно розподіляє навантаження на днище.