Ґрунтовий колектор теплового насосу розсіл-вода
Ґрунтові колектори використовують приповерхневу енергію, та розташовані на глибині від одного до двох метрів. Вони підходять для житлових будівель де використання земельних зондів неможливе.
Використання приповерхневої геотермальної енергії
Ґрунтові колектори розташовуються нижче лінії промерзання ґрунту та подібні до теплої підлоги. В залежності від регіону глибина залягання колекторів може змінюватися. На практиці це зазвчай 1-1,5 м нижче поверхні землі. Найпоширенішими колекторами є: поверхневі колектори, траншейні, спіральні та енергетичний кошик. Залежно від типу колектора та монтажу - їх можуть встановлювати на глибину до 5 метрів. Укладаючи труби, варто простежити, щоб труби знаходились на певній відстані одна від одної. В іншому випадку колектори витягуватимуть із землі занадто багато тепла, що може призвести до промерзання грунту.
Принцип дії грунтових колекторів
Грунтові колектори зазвичай складаються з пластикових труб діаметром від двох до чотирьох сантиметрів. Діаметр труб залежить від глибини монтажу і повинен максимально точно відповідати вимогам до опалення. Неправильний вибір негативно вплине на ефективність теплового насосу і його обов'язково слід уникати. Незалежно від типу, всередині колекторів циркулює розсіл, який поглинає теплову енергію від землі та направляє її в геотермальний тепловий насос.
У геотермальному тепловому насосі отримане тепло передається холодоагенту, який, як наслідок, випаровується. Для того, щоб підняти температуру отриманої пари холодоагенту до потрібної і використовувати її для опалення або нагріву води для системи ГВП, її стискають за допомогою компресора. У розділі Принцип роботи теплового насосу розсіл-вода докладно пояснюється, як виглядає цей процес.
Дізнатися більше
Більше інформації

Пошук потрібних грунтових колекторів
На відміну від грунтових зондів для закладання грунтових колекторів не потрібне буріння. Щоб підібрати потрібні вам колектори, слід заздалегідь врахувати кілька факторів. Сюди, серед іншого, входить технологія монтажу та характеристики грунту.
На практиці наземні колектори часто встановлюються горизонтально і подібні до підлогового опалення. Однак ця техніка вимагає великої площі. Кількість необхідного місця значною мірою залежить від потреби в опаленні. Однак, як правило, площа колектора повинна бути приблизно в півтора-два рази більшою, ніж площа, яку потрібно нагріти. Вертикальний монтаж можливий в умовах обмеженої площі. Тут слід дотримуватися обмежень по максимальній глибині закладання, оскільки монтаж на більшій глибині може призвести до втручання в ґрунтові води.
При виборі грунтових колекторів тип ґрунту також відіграє важливу роль. Основна розбіжність полягає між вологими і сухими ґрунтами, останні здатні віддавати значно більше теплової енергії. У будь-якому випадку слід подбати про те, щоб поверхня колектора не була покрита чи тим більше забудована. Тому що це спричинить те, що грунт вже не може регенеруватися завдяки сонячному світлу і теплому дощу. Результат: такий грунт віддає менше тепла.
Переваги грунтових колекторів для теплового насосу розсіл/вода
Грунтові колектори вважаються хорошою альтернативою грунтовим зондам. Найважливіші переваги грунтових колекторів:
- Майже постійна температура протягом року
- Підходить для одновалентної роботи
- Може поєднуватися з сонячними колекторами
- Безпечна та тривала експлуатація