Грунтові зонди для теплових насосів розсіл/вода

Окрім геотермальних колекторів, багато домовласників використовують геотермальні зонди для забору тепла з землі для теплового насосу розсіл-вода. Для цього є декілька причин.
 

Для використання грунтових зондів потрібна невелика площа

Однією з головних причин використання геотермальних зондів є те, що для їх встановлення потрібна порівняно невелика площа. Діаметр самого зонду навряд чи ширший, ніж діаметр компакт-диску. Достатньо місця потрібно лише для бурового автомобіля (бормашини). Ще одна перевага геотермальних зондів - цілорічна висока ефективність, яка досягається постійною температурою грунту на глибині, на якій розміщаються зонди.

Принцип дії грунтових зондів

Для доступу до цієї теплової енергії необхідно попередньо зробити один або кілька свердловин. Потім подвійні U-труби вставляються в свердловини і герметизуються бетонною сумішшю. У трубах циркулює розсіл (морозостійка рідина), який поглинає теплову енергію, що зберігається в землі, і передає її на підключений геотермальний тепловий насос. Останній використовує це тепло, щоб спричиняти випаровування холодоагенту.

Далі йде процес стиснення, характерний для теплових насосів. Тут холодоагент стискається до досягнення температури, необхідної для систем опалення та гарячого водопостачання. Про те, як цей процес працює докладно, ви можете прочитати в розділі Принцип роботи теплового насоса.

Консультант-фахівець підтримує клієнтів у пошуку потрібних геотермальних зондів для теплових насосів розсол/вода

Пошук потрібних зондів

Вже на глибині близько 15 метрів температура грунту постійна і становить десять градусів Цельсія і збільшується, чим далі ви свердлите. Для того щоб тепловий насос розсіл-вода працював ефективно, джерело повинно забезпечувати максимально високі температури. На практиці геотермальні зонди вбудовуються на глибині від 40 до 100 метрів. Довжина зондів залежить від потреби в опаленні та теплопровідності підлоги. Альтернативно, замість одного можна використовувати кілька геотермальних зондів. Важливо стежити за тим, щоб не відбувався надмірний забір тепла з певних точок, що може призвести до обмерзання.

Буріння

Якщо ви хочете використовувати тепло землі за допомогою геотермальних зондів для теплових насосів розсіл-вода вам потрібне буріння. У цьому випадку до початку будівництва бажано звернутися до фахівця.

Оскільки неправильне буріння створює небезпеку для навколишнього середовища та вашого дому в першу чергу, підрядники, що здійснюватимуть для вас буріння повинні бути кваліфікованими спеціалістами.  

 

Переваги грунтових зондів для теплових насосів розсіл-вода 

Окрім згаданих економічних переваг, існує ще багато причин використовувати саме геотермальні зонди. Найважливіші з них:

  • Постійна висока температура протягом року
  • Можна використовувати для пасивного охолодження влітку
  • Безпечна та тривала експлуатація