Сонячні колектори: Принцип дії теплових сонячних систем

Щодня сонце "виробляє" безкоштовну енергію, яку власники будинків можуть використовувати, встановивши сонячні колектори. Сонячна теплова енергія працює досить просто: коли сонячне випромінювання потрапляє на поверхню колекторів, теплоносій нагрівається,  отримане таким чином тепло передається  водонагрівачу або на бак запасу гарячої води. Потім цей процес знову повторюється. Дану енергію можна використовувати як для приготування гарячого водопостачання так і для підтримки системи опалення.


Принцип роботи сонячних колекторів від Viessmann

На фото зображені плоскі та трубчасті колектори. Вони перетворюють сонячне випромінювання в тепло.

Сонячні колектори - це ключовий елемент сонячних теплових систем. Адже вони поглинають сонячне випромінювання і перетворюють його на теплову енергію. Окрім плоских колекторів Viessmann пропонує також високоефективні вакуумні трубчасті колектори Vitosol


Плоскі колектори для теплових сонячних систем: Схема роботи та особливості конструкції

Такі плоскі колектори як Vitosol 100-FM чи Vitosol 200-FM складаються з теплоізольованої алюмінієвої рами та спеціального захисного скла, котре дозволяє поглинати ще більше сонячного випромінювання. Алюмінієва рама, загнута по краях, і безшовна окантовка самого колектору забезпечують довготривалу щільність і високу стабільність конструкції. Задня стінка колектора стійка до ударів та корозії. Високоякісна теплоізоляція дозволяє значно знизити втрати тепла, особливо в холодну пору року. Відповідно, значна частина сонячних променів потрапляє на так званий поглинач (абсорбер). Компонент нагрівається і передає теплову енергію на теплоносій, який протікає через теплообмінник у вигляді меандру в колекторі.

Вакуумні трубчасті колектори для теплових сонянчих систем: Принцип дії

Вакуумні трубчасті колектори  Vitosol 300-TM складаються з окремих трубок, з'єднаних колектором. Трубки містять поглинач (абсорбер) і теплоносій. Останній випаровується при нагріванні, конденсується на колекторі і передає сонячну енергію теплоносію. Вакуум у колекторних трубах зменшує втрати тепла та забезпечує ефективну роботу сонячної теплової системи.

Therm Protect надійно захищає від перегріву

Сонячні колектори від Viessmann оснащені запатентованою технологією захисту від закипання Therm Protect. У плоских колекторах це спеціальне поглинаюче покриття, яке змінює свої властивості залежно від температури. Якщо температура колектора піднімається вище заданого значення, відбувається зміна кристалічної структури, яка забезпечує більшу тепловіддачу. Температура колектора падає і сонячні колектори не перегріваються. У вакуумних трубчастих колекторах Vitosol 300-TM захист від закипання працює за допомогою саморегулюючої теплової труби (Heat-Pipe). Вона запобігає конденсації теплоносія в трубках, коли їх температура підвищується  150 градусів Цельсія. Захист від перегріву Therm Protect працює без додаткових компонентів. Це полегшує проектування сонячних теплових систем та забезпечує безпечну роботу з усіма  сонячними колекторами Viessmann.


Буферна ємність зберігає сонячну теплову енергію в будинку

Якщо сонячної енергії більше, ніж потрібно для забезпечення потреб  будинку, буферні ємності зберігають енергію для подальшої передачі споживачам тоді, коли знову буде потрібно. Таким чином в будинку можна використовувати надлишкову сонячну енергію. Тип баку запасу залежить від функції сонячної теплової системи. Якщо система використовується для підігріву гарячої води, наші спеціалісти-партнери встановлюють водонагрівач. Сонячні системи для опалення обладнуються буферними ємностями.

Водонагрівач для геліосистем для приготування гарячої води

Водонагрівачі такі як Vitocell 100-B мають два теплообмінники-змієвики. Нижній теплообмінник нагрівається від сонячних колекторів, а верхній від котла, наприклад газового конденсаційного котла Vitodens 200-W. Якщо потужності геліосистеми недостатньо для підігріву води до потрібної температури, вмикається інше джерело - котел і догріває воду до заданого значення. Така система гарантує, що з Вашого крану завжди буде текти тепла вода, навіть у похмурі дні або коли потреба у теплій воді дуже велика. Така схема працює особливо добре, коли всі компоненти системи ідеально поєднюються, як наприклад пакетна пропозиція  для приготування гарячої води Vitosol 141-FM від Viessmann.

Буферна ємність для геліосистем для підтримки опалення

Якщо геліосистема працює на підтримку опалення, тоді використовується буферна ємність. Теплоносій нагрівається за допомогою сонячної енергії. Якщо сонянчої енергії не вистачає для досягнення потрібних температур, то або газові котли або теплові насоси від Viessmann догрівають останній до необхідної температури.


Сонячні теплові системи: Принцип роботи оснований на сонячному контуру

Сонячний контур забезпечує те, що в будинок надходить тепло з колекторів. Теплоносій нагрівається в сонячних колекторах і за допомогою насосу тече до буферної ємності. Тут теплоносій віддає теплову енергію: нагріває воду в баці запасу та самоохолоджується. Після цього в процес повторюється. Для повноцінної роботи сонячної системи необхідна також запобіжна арматура.