Контрольована вентиляція житлових помешкань забезпечує приємний мікроклімат і захищає будівельні матеріали

Впровадження дедалі суворіших будівельних нормативів у Європі призвело до того, що нові будинки та квартири є значно більш енергоефективними за старіші. Річна потреба в тепловій енергії пересічного одноквартирного будинку, спорудженого раніше, складає близько 200 кВт-год/м². Аналогічний новий будинок, споруджений відповідно до директиви з енергозбереження 2014 року (EnEV), потребує лише чверті цієї енергії за рік. З застосуванням нових будівельних і ущільнювальних матеріалів отримуються будинки досить щільної компоновки, які вже не забезпечують мінімального рівня вентиляції повітря в житлових приміщеннях.

Контрольована вентиляція квартир для забезпечення незмінної якості повітря

Для нормального самопочуття мешканців, а також для захисту будівельних матеріалів конче вимагається належний рівень циркуляції повітря. Рішення дає система квартирної вентиляції: вона забезпечує достатню циркуляцію повітря та регулює його вологість у приміщеннях. Вона запобігає утворенню плісняви і забезпечує заміну використаного повітря новим, відфільтрованим повітрям ззовні, щоб отримати приємний мікроклімат у кімнатах та захистити будматеріали.

Контрольована вентиляція квартир безперервно забирає повітря з таких приміщень як ванна кімната, кухня, туалет, і подає свіже повітря в житлові, дитячі й спальні кімнати. Це забезпечує завжди високу якість повітря у квартирі. Крім того, в пересічному одноквартирному будинку щодня у повітря віддається до 15 літрів вологи. Це кількість, що споживається протягом хвилини душу. У старих будинках ця волога конденсується на холодних місцях стін. Через це може утворюватись пліснява.

У минулому ця проблема вирішувалася шляхом природної вентиляції через нещільні рами дверей та шви у вікнах. Але в нових енергоефективних будинках, або старих, що пройшли ремонт згідно з новими нормативами, таких нещільних місць більш немає. Щоб уникнути шкідливої вологості, застосовується контрольована вентиляція.


Вологість

Так волога віддається в повітря: У квартирі з 4-ма мешканцями – до 15 літрів води щодня.
 

Виділення вологи в повітря у квартирі з 4-ма мешканцями

Законодавчі вимоги щодо мінімального рівня циркуляції повітря

Європейський норматив EnEV зобов'язує власників будинків забезпечувати достатній рівень циркуляції повітря. Зазвичай, протягом дня мешканців немає вдома, і належне провітрювання не здійснюється. А система вентиляції працює безперервно, постачауючи здорове повітря для мешканців і для будівельних матеріалів.

Гарна новина для алергіків

Люди, що страждають на алергію, особливо цінують системи квартирної вентиляції: оснащення ефективними пиловими фільтрами зменшує концентрацію шкідливих речовин у повітрі, що викликають алергію.


Централізована вентиляція в нових будинках

Сучасні будівельні проекти зазвичай передбачають оснащення будинку вентиляційними системами. З одного боку, цього вимагає високоякісна теплоізоляція, бо потрібно якомога ефективніше й надійніше контролювати вологість у приміщеннях. З іншого боку, це ознака комфортного житла, що додає йому вартості.

Квартирна вентиляція в одноквартирному будинку

Вентиляційна система вже є стандартом для нових будинків, особливо так званих низькоенергетичних і пасивних будинків. В них у холодні місяці не втрачається тепло через випадкову вентиляцію, а завдяки постійний циркуляції повітря забезпечується завжди висока його якість.

Вентиляція + тепловий насос

Утилізація тепла відхідного повітря

Сучасні системи квартирної вентиляції працюють вкрай енергоефективно: потужний теплообмінник відбирає до 98 відсотків тепла, що міститься у відхідному повітрі, і використовує його для нагріву свіжого повітря, що надходить йому на зміну. Це суттєво зменшує навантаження на бюджет родини, бо зменшує енергоспоживання будинку. Крім того, знижуються викиди CO2.

В кожному новому будинку, оснащеному вентиляційною системою, встановлений центральний пристрій, що забезпечує всі приміщення свіжим повітрям через систему каналів. Зазвичай система каналів вбудована в підлогу або прихована в стінах. Побачити можна тільки отвори для виходу повітря. Циркуляція повітря регулюється автоматично через центральний пристрій.

Децентралізована вентиляція при модернізації старих будинків

Енергетична санація старих будинків є дуже популярним заходом сьогодні, в умовах безперервного зростання цін на енергоносії. Вона полягає в масштабній модернізації будинків, яка дає новий комфорт їхнім мешканцям: нові енергоефективні вікна й двері, теплоізоляція фасадів, а також установка нової системи опалення з комфортним гарячим водопостачанням.

Приховані небезпеки

Проте наслідком такої санації може стати те, що квартири з новою теплоізоляцією не отримуватимуть достатньої циркуляції свіжого повітря. Висока вологість повітря може призвести до утворення плісняви. Особливо загроженими місцями стають кути приміщень, що примикають до зовнішніх стін, і в яких конденсується волога.

Не завжди можливо встановити в таких будинках центральну систему вентиляції, бо найчастіше бракує місця для прокладання повітряних каналів. Гарним рішенням для таких випадків є децентралізована система вентиляції з утилізацією тепла.

Децентралізована вентиляція

Індивідуальна вентиляція окремих кімнат

Пристрої децентралізованої вентиляції можуть установлюватись в окремих приміщеннях. Достатньо зробити отвір у зовнішній стіні відповідної кімнати і підвести підключення 230 вольт.

У такому варіанті не потрібно прокладати вентиляційних каналів. Окремі пристрої встановлюються для незалежної роботи в різних кімнатах. Це дозволяє забезпечити належний рівень циркуляції повітря і створити приємний мікроклімат у квартирі. Такі пристрої мають високий коефіцієнт утилізації тепла: до 90 відсотків.

Вентиляційні системи icon-wp.png

Системи вентиляції квартир виробництва Viessmann відзначаються інноваційними технологіями, які в них застосовані. Вони надійні, мають великий строк служби, і дуже тихі в роботі. З різноманітним оснащенням вони знаходять безліч варіантів застосування в нових будинках або при реконструкції старих.