Kontrollierte Wohnraumlüftung sorgt für behagliches Raumklima und schützt die Bausubstanz

Die kontrollierte Wohnungslüftung (KWL) sorgt in einem Haus oder einer Wohnung für den regelmäßigen Luftwechsel und eine konstant hohe Luftqualität. Das ist insofern notwendig, da verbrauchte Luft nur noch wenig Sauerstoff enthält, dafür aber andere Stoffe wie Kohlenstoffdioxid und Wasserdampf. Sauerstoff ist jedoch für den menschlichen Körper lebensnotwendig. Außerdem fördert eine hohe Luftqualität das körperliche und geistige Leistungsvermögen und sorgt nicht zuletzt für spürbares Wohlbefinden.

> Wohnungslüftungs-Systeme (PDF, 3,1 MB)

Контрольована вентиляція житлових помешкань забезпечує приємний мікроклімат і захищає будівельні матеріали

Впровадження дедалі суворіших будівельних нормативів у Європі призвело до того, що нові будинки та квартири є значно більш енергоефективними за старіші. Річна потреба в тепловій енергії пересічного одноквартирного будинку, спорудженого раніше, складає близько 200 кВт-год/м². Аналогічний новий будинок, споруджений відповідно до директиви з енергозбереження 2014 року (EnEV), потребує лише чверті цієї енергії за рік. З застосуванням нових будівельних і ущільнювальних матеріалів отримуються будинки досить щільної компоновки, які вже не забезпечують мінімального рівня вентиляції повітря в житлових приміщеннях.

Контрольована вентиляція квартир для забезпечення незмінної якості повітря

Для нормального самопочуття мешканців, а також для захисту будівельних матеріалів конче вимагається належний рівень циркуляції повітря. Рішення дає система квартирної вентиляції: вона забезпечує достатню циркуляцію повітря та регулює його вологість у приміщеннях. Вона запобігає утворенню плісняви і забезпечує заміну використаного повітря новим, відфільтрованим повітрям ззовні, щоб отримати приємний мікроклімат у кімнатах та захистити будматеріали.

Контрольована вентиляція квартир безперервно забирає повітря з таких приміщень як ванна кімната, кухня, туалет, і подає свіже повітря в житлові, дитячі й спальні кімнати. Це забезпечує завжди високу якість повітря у квартирі. Крім того, в пересічному одноквартирному будинку щодня у повітря віддається до 15 літрів вологи. Це кількість, що споживається протягом хвилини душу. У старих будинках ця волога конденсується на холодних місцях стін. Через це може утворюватись пліснява.

У минулому ця проблема вирішувалася шляхом природної вентиляції через нещільні рами дверей та шви у вікнах. Але в нових енергоефективних будинках, або старих, що пройшли ремонт згідно з новими нормативами, таких нещільних місць більш немає. Щоб уникнути шкідливої вологості, застосовується контрольована вентиляція.


Вологість

Так волога віддається в повітря: У квартирі з 4-ма мешканцями – до 15 літрів води щодня.
 

Виділення вологи в повітря у квартирі з 4-ма мешканцями
Die kontrollierte Wohnraumlüftung gibt es in zentraler und dezentraler Form

Mit einer kontrollierten Wohnraumlüftung werden auch Gerüche aus Küche, Bad und WC abgeführt. Gleichzeitig wird Straßenlärm zurückgehalten, der durch offene Fenster eindringen kann. Außenluftfilter verhindern zudem, dass Pollen und Allergene ins Haus gelangen können. Ausführliche Informationen zu den positiven Aspekten einer kontrollierten Wohnraumlüftung wurden im Abschnitt Vorteile der Wohnungslüftung zusammengefasst.

Законодавчі вимоги щодо мінімального рівня циркуляції повітря

Європейський норматив EnEV зобов'язує власників будинків забезпечувати достатній рівень циркуляції повітря. Зазвичай, протягом дня мешканців немає вдома, і належне провітрювання не здійснюється. А система вентиляції працює безперервно, постачауючи здорове повітря для мешканців і для будівельних матеріалів.

Гарна новина для алергіків

Люди, що страждають на алергію, особливо цінують системи квартирної вентиляції: оснащення ефективними пиловими фільтрами зменшує концентрацію шкідливих речовин у повітрі, що викликають алергію.

Kontrollierte Wohnraumlüftung funktioniert auch mit einer Kombination aus Wärmepumpe und Lüftungsgerät

Kontrollierte Wohnraumlüftung funktioniert auch mit einer Kombination aus Wärmepumpe und Lüftungsgerät.

Централізована вентиляція в нових будинках

Сучасні будівельні проекти зазвичай передбачають оснащення будинку вентиляційними системами. З одного боку, цього вимагає високоякісна теплоізоляція, бо потрібно якомога ефективніше й надійніше контролювати вологість у приміщеннях. З іншого боку, це ознака комфортного житла, що додає йому вартості.

Квартирна вентиляція в одноквартирному будинку

Вентиляційна система вже є стандартом для нових будинків, особливо так званих низькоенергетичних і пасивних будинків. В них у холодні місяці не втрачається тепло через випадкову вентиляцію, а завдяки постійний циркуляції повітря забезпечується завжди висока його якість.

Вентиляція + тепловий насос

Утилізація тепла відхідного повітря

Сучасні системи квартирної вентиляції працюють вкрай енергоефективно: потужний теплообмінник відбирає до 98 відсотків тепла, що міститься у відхідному повітрі, і використовує його для нагріву свіжого повітря, що надходить йому на зміну. Це суттєво зменшує навантаження на бюджет родини, бо зменшує енергоспоживання будинку. Крім того, знижуються викиди CO2.

В кожному новому будинку, оснащеному вентиляційною системою, встановлений центральний пристрій, що забезпечує всі приміщення свіжим повітрям через систему каналів. Зазвичай система каналів вбудована в підлогу або прихована в стінах. Побачити можна тільки отвори для виходу повітря. Циркуляція повітря регулюється автоматично через центральний пристрій.

Децентралізована вентиляція

Індивідуальна вентиляція окремих кімнат

Пристрої децентралізованої вентиляції можуть установлюватись в окремих приміщеннях. Достатньо зробити отвір у зовнішній стіні відповідної кімнати і підвести підключення 230 вольт.

У такому варіанті не потрібно прокладати вентиляційних каналів. Окремі пристрої встановлюються для незалежної роботи в різних кімнатах. Це дозволяє забезпечити належний рівень циркуляції повітря і створити приємний мікроклімат у квартирі. Такі пристрої мають високий коефіцієнт утилізації тепла: до 90 відсотків.


Вентиляційні системи Behagliches Raumklima und Schutz der Bausubstanz

Wohnungslüftungs-Systeme von Viessmann zeichnen sich durch ihre innovative Technik aus. Sie sind langlebig, zuverlässig und arbeiten besonders leise. Mit unterschiedlicher Ausstattung können sie für verschiedenste Anwendungen im Neubau oder für die Modernisierung des Baubestands flexibel eingesetzt werden.

> Was Sie über Wohnungslüftung wissen sollten ...