Принцип дії газових конденсаційних котлів
На відміну від традиційних котлів, процес спалювання палива у газових конденсаційних котлах охоплює не лише спалювання, випаровування і передачу тепла. Між двома останніми кроками відбувається також конденсація відпрацьованих газів.
Тепло конденсації, що міститься у відхідних газах
При спалюванні палива, в цьому випадку газу, разом з тепловою енергією, яку можна виміряти, утоврюються відхідні гази. Переважно вони складаються з теплої водяної пари, складові якої можуть бути кислотними. Залежно від технології, температура димових газів може досягати 200 градусів Цельсія. Конденсація водяної пари, що міститься у відхідних газах, при цьому не відбувається.
Отримання прихованої теплової енергії
Щоб відчути енергію, що міститься в гарячій водяній парі, можна просто потримати руку над каструлею з киплячою водою. Пара на поверхні руки конденсується і одразу віддає тепло, яке називають енергією конденсації. Особливість дії газової конденсаційної техніки полягає в тому, що цю енергію можна отримати й передати для підігріву води. Тому гарячі відхідні гази перед тим, як вийти назовні, скеровуються в теплообмінник.
Більше інформації

Теплообмінник як невід'ємний компонент газового конденсаційного котла
Теплообмінник виготовлений з корозієстійкої нержавіючої сталі і дуже компактний завдяки своєму спеціальному дизайну. Коли димові гази протікають через нього, вони охолоджуються водою, яка повертається від радіаторів до котла (водою зі зворотної магістралі). Димові гази поступово конденсуються. Далі відбувається віддача теплової енергії від водяної пари, яка при цьому утворилася, до опалювальної системи. Для того, щоб відбулася конденсація, температура зворотної води не повинна перевищувати температуру точки роси (57 градусів за Цельсієм). Інакше конденсація димових газів не відбудеться.
Таким чином, теплообмінник є важливим компонентом газового конденсаційного котла. Він здатний практично без втрат передавати теплову енергію накопиченого конденсату до опалювальної системи. Таким чином, він перетворює до 98 відсотків енергії, що міститься в газі, в тепло. До того ж, ми даємо гарантію на теплообмінник – 10 років.
Відведення конденсату – важливий аспект експлуатації газової конденсаційної техніки
В результаті конденсації водяної пари, що міститься у димових газах, виникає конденсат. Він може відводитися у побутову каналізацію за умови, що рН не є надто високим. Крім того, дренажна система повинна бути кислотостійкою. Важливим чинником тут є розмір газового конденсаційного котла. За німецькими нормативами, якщо його номінальна теплова потужність менше 25 кВт, нейтралізація конденсату не потрібна. Для конденсаційних котлів потужністю понад 200 кВт нейтралізація є обов'язковою. Для котлів потужністю між 25 і 200 кВт – можливе скидання в каналізацію тільки за допомогою розбавлення конденсату стічними водами.
Димарі також мають бути придатні для конденсаційної технології
Окрім відведення конденсату, система відведення димових газів також має бути придатною для конденсаційної технології. Кислоти, що містяться в конденсаті, не повинні пошкодити систему. На практиці первірено, що труби для відведення газів з нержавіючої сталі або спеціального пластику добре справляються з цим завданням. В існуючий димохід зазвичай можна вставити нову трубу.