Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Коли варто використовувати когенераційну установку?

Тривалий час роботи є вирішальним фактором при прийнятті рішення про те, чи є когенераційна установка економічно вигідною. Зрештою, чим довше когенераційна установка може передавати тепло та електроенергію в систему, тим швидше вона окупиться.

При проектуванні та плануванні когенераційної установки основна увага зазвичай приділяється теплу. Саме тому ми говоримо про когенераційну установку, яка "орієнтована на тепло". Існує кілька винятків, наприклад, для аварійного енергопостачання, коли когенераційна установка "орієнтована на електрику".

Проектування когенераційної установки в деталях

Якщо ми подивимося, як річна теплова потужність зазвичай розподіляється на 12-місячний період (постійна річна лінія), стає зрозуміло, що когенераційна установка не повинна бути надмірно великою. Її теплова потужність розраховується таким чином, щоб тепло все ще могло передаватися навіть у періоди низького навантаження. Для того, щоб досягти тривалості роботи принаймні 4500 годин, ми можемо припустити, що приблизно 20 відсотків потужності котла є тепловою потужністю когенераційної установки для забезпечення опалення будівлі.

Оскільки когенераційна установка, по суті, окупається за рахунок зменшення кількості електроенергії, що споживається з мережі (а не за рахунок "зеленого" тарифу), споживання електричної енергії в будівлі також має бути враховане.

Чи має для вас сенс використовувати когенераційну установку?

Відповівши на три простих запитання, ви можете швидко перевірити, чи має сенс використовувати когенераційну установку Vitobloc:

  1. Чи необхідна потужність котла перевищує 60 кВт або споживання газу перевищує 90 000 кВт-год/рік (відносно теплоти згоряння)?
  2. Чи перевищує річне споживання електроенергії 32 000 кВт-год?
  3. Чи тепло та електроенергія споживаються одночасно?

Якщо відповідь на всі ці питання "так" і є можливість підключення до газу, варто розглянути можливість використання когенераційної установки більш детально.   Поради щодо використання когенераційної установки в якості генератора або для виробництва електроенергії з біогазу можна отримати у спеціалістів компанії Viessmann.