Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Модернізація геліосистеми та зменшення енергоспоживання

Зверніться за консультацією

Ціни на енергоносії зростають, і все більше домогосподарств шукають способи стати незалежними. Ви можете зробити це за допомогою геліосистеми від Viessmann, яка використовує безкоштовну сонячну енергію для опалення та/або гарячого водопостачання. У цьому посібнику пояснюється, як це працює і як можна модернізувати геліосистему.

Перетворення сонячного тепла в теплову енергію з високою ефективністю

Сонячні теплові системи працюють майже без витрат на споживання. Це стало можливим завдяки колекторам, які вловлюють сонячне світло.   За допомогою насоса вона надходить до баку в будинку, який наповнюється водою для ГВП або опалювальної системи. Потрапляючи сюди, теплоносій віддає своє тепло. Нагріває бак, а потім повертається назад до колекторів з нижчою температурою.

Модернізація сонячної системи та поєднання з іншими системами опалення

Якщо ви хочете використати цей принцип для себе, ви можете модернізувати сонячну систему опалення. Тоді технологія може підтримувати традиційну систему, таку як газове або масляне опалення, споживаючи при цьому менше енергії. Окрім теплогенераторів на викопному паливі, системи опалення на біомасі та теплові насоси також можна комбінувати з сонячною енергією, що допоможе вам заощадити на опаленні.

Існує вибір між плоскими   колекторами та вакуумними трубчастими колекторами

Коли мова йде про ефективність системи, колектори відіграють важливу роль. На практиці використовуються два основних типи колекторів:

  • Плоскі колектори, такі як Vitosol 200-FM, мають міцну конструкцію. Вони мають дуже хороше співвідношення ціни та якості і використовуються в багатьох проектах.

  • Вакуумні трубчасті колектори, такі як Vitosol 300-TM, є більш ефективними. Вони отримують більше тепла з тієї ж площі поверхні і використовуються, коли умови не є оптимальними або простір обмежений.

Цільове використання визначає дизайн технології

Ви можете дообладнати геліосистему для ГВП або для резервування центрального опалення. У першому випадку система подає безкоштовне сонячне тепло в бак-накопичувач ГВП. Це покриває близько 60 відсотків річної потреби в підігріві ГВП і заощаджує близько п'яти відсотків витрат на опалення. Якщо система використовується для резервування центрального опалення, вона нагріває воду для опалення в буферній ємності, яка потім транспортує тепло в усі приміщення будинку. В середньому це покриває близько 20 відсотків енергоспоживання на опалення та ГВП.

Геліосистема Viessmann правильного розміру для модернізації

Геліосистеми для ГВП, такі як сонячний колектор Vitosol 141-FM для ГВП, мають порівняно невеликі розміри. Вони розраховані на площу колектора від 1,0 до 1,5 квадратних метрів на людину і потребують водонагрівача ємністю від 60 до 80 літрів на людину.

Якщо ви хочете модернізувати сонячну систему для резервного опалення, вам знадобиться більше місця. Для цієї системи вам знадобиться колектор площею близько одного квадратного метра на десять квадратних метрів житлової площі. Крім того, є ще буферний бак, який вміщує щонайменше 60 літрів на квадратний метр площі колектора або 750 літрів.

Технічні вимоги до геліосистеми

Сонячна система не може бути встановлена в кожному будинку. Колектори потребують достатнього простору, поверхня даху повинна підтримувати колектори, а в будівлі повинен бути встановлений бак. Інші вимоги стосуються орієнтації та розташування:

  • Нахил і орієнтація поверхні даху визначають, скільки сонячних променів потрапляє на колектори. Близько 35 градусів при південній орієнтації є сприятливим.

  • Затінення колекторів на даху слід уникати, наскільки це можливо, оскільки це знижує продуктивність. Типовими джерелами тіні є інші будівлі, дерева або гори поблизу. Зверніть увагу, що взимку сонце знаходиться нижче в небі.