Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Альтернатива газовому опаленню

© lovelyday12 / Shutterstock.com

Пошук правильної альтернативи газовому опаленню

Зростання цін на газ, які наразі зазнають все більших коливань, а також невизначене майбутнє газового опалення з точки зору кліматичної політики, змушують багатьох власників будинків розглядати альтернативи власному газовому опаленню. Є багато речей, які варто розглянути - але з чого і як почати? У цьому посібнику ми представляємо кілька можливих варіантів переходу від газового опалення до системи опалення з використанням відновлюваних джерел енергії. Зауважте, що універсальні рекомендації неможливі, оскільки будівлі, місцеві умови та індивідуальні особливості опалення дуже різняться. Вичерпна консультація місцевого партнера компанії Viessmann є обов'язковою.

Замініть газове опалення на тепловий насос

Теплові насоси використовуються в новобудовах у багатьох місцях. Вони також можуть бути корисними в існуючих будівлях, якщо перейти з газової системи опалення на тепловий насос. Вони не тільки допомагають зменшити споживання викопного палива, заощаджуючи таким чином цінні ресурси та зменшуючи викиди шкідливого для клімату CO2, але й є тихою, економічною та безпечною системою опалення. Новий тепловий насос Viessmann Vitocal був розроблений спеціально для використання в існуючих будівлях. Дізнайтеся більше про розумний тепловий насос:

Екологічна енергія замість викопного природного газу

Теплові насоси використовують енергію навколишнього середовища. У процесі роботи насос витягує теплову енергію з повітря, ґрунту або ґрунтових вод. Завдяки спеціальній функції теплового насоса ця енергія використовується для випаровування холодоагенту, який потім стискається і таким чином нагрівається. У замкнутому контурі теплового насоса це тепло передається опалювальній воді, яка, в свою чергу, може бути використана для обігріву приміщень або для нагріву гарячої води для побутових потреб. Це означає, що, на відміну від газового опалення, тепловий насос не потребує жодного процесу горіння. Лише близько чверті енергії, що витрачається, має бути доступною у вигляді електроенергії. Якщо ви хочете повністю відмовитися від викопного палива, вам слід вибрати зелений тариф на електроенергію або виробляти власну електроенергію за допомогою фотоелектричної системи (PV). Це не тільки підвищить вашу енергетичну самодостатність, але й мінімізує викиди CO2.

Опалення без газу за допомогою дров'яного опалення

Ще один спосіб повністю відмовитися від газу як джерела енергії - перейти на опалення дровами. Розглядаючи можливість заміни газового опалення, більшість людей, ймовірно, думають про систему опалення на пелетах. Опалення на дровах також є можливим і прийнятним варіантом. В принципі, деревина вважається паливом з нейтральним рівнем викидів CO2. Під час процесу згоряння виділяється лише стільки CO2, скільки дерева поглинули під час росту і перетворили на кисень та біомасу. Всі котли Viessmann Vitoligno є високоефективними та економними у споживанні палива. Це не тільки зберігає ресурси, але й заощаджує ваш гаманець.

Правильно підібраний простір, місце розташування та накопичувач тепла відіграють центральну роль

Яку б форму біомаси або систему опалення ви не обрали, вам потрібно достатньо місця, особливо для зберігання полін або пелет. Крім того, система опалення на пелетах передбачає автоматичне поповнення палива. Додатковий простір потрібен для пристрою конвеєра. Отже, важливо враховувати простір, якщо ви хочете перевести газову систему опалення на пелети. Тим не менш, варто перейти на біомасу як паливо, особливо якщо ви живете поруч з деревообробними підприємствами. Це означає, що ви зможете дешево і зручно отримувати місцеву продукцію з деревини та уникати довгих транспортних маршрутів. Як правило, пелети та колоди також дуже стабільні в ціні, особливо в порівнянні з цінами на газ, які сильно коливаються. На додаток до вимог до площі та доступності деревини в регіоні, слід також розглянути питання про відповідне зберігання тепла. Оскільки процес горіння деревини не так легко вмикати і вимикати, як у газовій системі опалення, слід також передбачити буферний балон. Таким чином, ви можете використовувати деревину як джерело енергії дуже ефективно.

Енергетичні системи опалення - обов'язкова умова - підключення до газу

Ще однією альтернативою газовому опаленню, але не повністю без газу, є система опалення, що генерує енергію, більш відома як опалення на паливних елементах. Ця система базується на комбінованому виробництві теплової та електричної енергії (ТЕЦ) і виробляє як електричну, так і теплову енергію. Однак основною вимогою є підключення до газу. У Viessmann Vitovalor водень відокремлюється від природного газу і, в свою чергу, утворює вихідний матеріал для холодного згоряння, який забезпечує теплову енергію для опалення приміщень та гарячого водопостачання. Система опалення на паливних елементах у вигляді компактного приладу (Vitovalor PT2) включає в себе газовий конденсаційний котел в якості котла пікового навантаження при підвищеному попиті на тепло. Також можна доповнити існуючу газову систему опалення системою опалення на паливних елементах (Vitovalor PA2).

Не можна не згадати про когенераційніустановки (ТЕЦ). Вони також засновані на принципі когенерації. Вони особливо підходять для великих будівель; вони мають особливий економічний сенс, особливо для більш тривалого часу роботи.

Поступовий перехід на відновлювані джерела енергії: газова гібридна система опалення

Якщо у вас вже є газова система опалення і ви замислюєтеся над тим, які альтернативи існують у нинішній ситуації, гібридне рішення також може бути варіантом для вас. Існуючу систему можна доповнити тепловим насосом або дров'яними обігрівачами. Серед інших приладів Viessmann пропонує тепловий насос останнього покоління в гібридному виконанні - Vitocal 250-AH. Завдяки цій комбінації газова система опалення виконує функцію котла пікового навантаження. Це означає, що він завжди вмикається, коли є підвищений попит на теплову енергію або гарячу воду для побутових потреб. Іншою альтернативою газовому опаленню є використання геліосистеми. Вона бере на себе нагрів ГВП і допомагає в забезпеченні тепловою енергією. Влітку можна повністю відмовитися від газового опалення. Наприклад, компактні прилади Vitodens 343-F та Vitodens 242-F мають інтегроване сонячне підключення на заводі-виробнику.

Ще не готові до переходу? - Поради щодо зменшення споживання газу

Існує низка причин, чому негайна модернізація системи опалення не завжди є доцільною. Альтернативою є вже згадане гібридне рішення. Проконсультувавшись зі своїм інженером, ви також можете спланувати довгостроковий повний перехід, використовуючи гібридне опалення як проміжне рішення на перших порах. Крім того, бажано вже зараз комплексно спланувати модернізацію опалення. Таким чином, додаткові заходи, такі як заміна радіаторів або ізоляція, можуть бути враховані з самого початку. В якості альтернативи купівлі нової системи ви також можете орендувати тепловий насос Viessmann.

Скоротіть споживання газу

Крім того, необхідно подбати про зменшення споживання газу. Таким чином ви не тільки збережете ресурси та зменшите викиди CO2, але й активно впливатимете на свої витрати на електроенергію. Важливим кроком є правильне налаштування термостата. Не кожна кімната повинна нагріватися до однакового рівня. Без додаткових заходів зниження температури на один градус у ваших кімнатах вже може заощадити до шести відсотків енергії. Існує також потенціал для оптимізації споживання гарячої води. Ви можете знайти більше порад щодо економії енергії в розділі "Посібники з опалення" в розділі " Енергоефективність".