Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Теплові насоси в нових і старих будівлях

Тепловий насос використовує природну енергію в особливо ефективний та екологічно відповідальний спосіб: енергія забирається з навколишнього повітря, ґрунту або ґрунтових вод за допомогою теплообмінника і в контурі теплового насоса підвищується до рівня температури, придатного для опалення. Використання цієї безкоштовної енергії природи означає, що ви більше не залежите від  газу. 

Коли мова йде про правильну систему опалення для новобудов, будівельники все частіше звертаються до теплових насосів. За даними Федерального статистичного управління, 32 відсотки всіх житлових будинків, зведених у 2016 році, були обладнані тепловими насосами. Ця тенденція посилює хибне уявлення про те, що теплові насоси підходять лише для новобудов, що не зовсім вірно. За певних умов використання теплового насосу в старій будівлі також може бути доцільним.

Теплові насоси в старих будівлях

Нові повітряні теплові насоси Vitocal 250-A та Vitocal 252-A дозволяють легко модернізувати системи опалення навіть у старих будинках. Інновації включають особливо сприятливий для клімату холодоагент, запатентовану гідравлічну систему та нову електронну платформу з Viessmann Energy Management.

Існуючі радіатори все ще можна використовувати

Vitocal 250-A розроблений як особливо компактний настінний прилад, тоді як Vitocal 252-A - це компактний підлоговий прилад з вбудованим баком для ГВП об'ємом 190 літрів. Агрегати, які були спеціально розроблені для модернізації систем опалення в приватних і багатоквартирних будинках, зазвичай працюють на холодоагенті R290 (пропан), який є надзвичайно сприятливим для клімату в порівнянні з холодоагентами, що використовуються в інших теплових насосах.

Цей холодоагент також дозволяє новим тепловим насосам досягати високих температур потоку до 70 градусів Цельсія, навіть коли на вулиці мінус 15 градусів Цельсія. Таким чином, можна просто продовжувати використовувати існуючі радіатори. Не обов'язково встановлювати підлогу з підігрівом, що допомагає утримати витрати на проект модернізації в межах допустимого.

Економічний монтаж завдяки інноваційній гідравліці

Економія коштів також забезпечується при заміні існуючого теплового насоса на один з нових, який має запатентовану гідравлічну систему Hydro AutoControl. Вона адаптується практично до всіх існуючих систем опалення під час модернізації та значно скорочує час монтажу порівняно з іншими тепловими насосами. Крім того, гідравлічна система допомагає на дві третини зменшити площу, яку займає система.

Vitocal 200-G можна використовувати як в нових, так і в старих будівлях.

Теплові насоси в новобудовах

Новобудови зазвичай мають хороші показники енергоефективності. Як правило, для центрального опалення використовуються сучасні конденсаційні котли, що працюють з високою ефективністю в діапазоні температур від 35 до 50 градусів Цельсія. Теплові насоси також є однією з найпоширеніших систем опалення в новобудовах. Причини цього очевидні - теплові насоси досягають найвищого рівня ефективності в новобудовах. Крім того, частина потреб на первинну енергію в новобудовах повинна покриватися за рахунок відновлюваних джерел енергії, що легко досягається за допомогою теплового насоса.

Безумовно, найтихіший зовнішній блок у своєму роді

Новий зовнішній блок Vitocal вирізняється відмінною якістю виготовлення та продукції. Він вражає своєю безшумною роботою завдяки вдосконаленому акустичному дизайну. Ці блоки особливо підходять для щільно забудованих районів.

Експлуатація теплових насосів з фотоелектричною системою

Фотоелектрична система - це також хороший спосіб використовувати безкоштовну енергію навколишнього середовища. Фотоелектричні системи поглинають сонячне випромінювання за допомогою абсорбера, а потім перетворюють сонячну енергію в електричну. Залежно від орієнтації, типу колектора та глобального випромінювання, фотоелектрична система може покрити значну частину потреби будинку в електроенергії. У поєднанні з тепловим насосом сонячна електроенергія може бути використана для роботи контуру холодоагенту. Це допомагає зробити користувачів системи  більш незалежними від постачальників електроенергії. Крім того, така комбінація означає майже повністю безвуглецеве тепло, що дуже корисно для навколишнього середовища. Сам тепловий насос має інтелектуальну функцію фотоелектричної оптимізації, яка дозволяє максимально ефективно використовувати сонячну енергію, що генерується.

Незалежно від того, чи використовується тепловий насос у новій або старій будівлі, для забезпечення надійної та економічної роботи в довгостроковій перспективі система опалення повинна якомога точніше відповідати потребам у теплі. У розділі " Придбання теплового насоса " пояснюється, на що слід звернути увагу домовласникам при розгляді питання про таку покупку.

Механічна вентиляція з рекуперацією тепла

Для тих, хто живе і працює в закритих приміщеннях, контрольований повітрообмін має важливе значення. Контрольована механічна вентиляція забезпечує комфортний мікроклімат у приміщенні, зменшує втрати тепла при вентиляції та знижує витрати на опалення. Вентиляційні установки утилізують до 98 відсотків прихованого тепла витяжного повітря, використовуючи його для нагрівання припливного зовнішнього повітря. У поєднанні з тепловим насосом Vitocal це перетворюється на повноцінну систему кондиціонування.