Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Тепловий насос - чи потрібен дозвіл?

Зверніться за консультацією
© Shutterstock / Chokniti Khongchum

Чи завжди для теплового насоса потрібен дозвіл?

Теплові насоси використовують безкоштовну енергію навколишнього середовища і за допомогою електрики перетворюють її на теплову енергію для обігріву приміщень та гарячого водопостачання. Залежно від типу, енергія надходить або з зовнішнього повітря, або з ґрунтових вод, або з землі. Для того чи іншого теплового насоса необхідно задовольнити особливі вимоги. Можуть знадобитися спеціальні свердловини. Для цих типів теплових насосів обов'язковим є отримання дозволів. У наступному посібнику ви дізнаєтеся, що це таке і куди слід звертатися за ними. Крім того, ми також покажемо вам, які теплові насоси можуть бути налаштовані та встановлені без дозволу.

Які теплові насоси не потребують дозволу?

Всі типи повітряних теплових насосів можна встановлювати без дозволу. Це також стосується теплових насосів на основі розсолу/води, які використовують траншейні колектори, плоскі колектори. Вони вимагають буріння та виймання ґрунту. Однак вони не потребують дозволу - частково тому, що пробурені ділянки не дуже глибокі, а частково тому, що ґрунтові води залишаються незачепленими. Коли мова йде про те, чи потрібен дозвіл для теплового насоса, цей елемент має особливе значення.

Особливість теплових насосів розсіл-вода

Незважаючи на те, що дозволи мало стосуються ґрунтових теплових насосів з плоскими, кільцевими траншейними і поверхневими колекторами, існує кілька обмежень. В принципі, не повинно бути ніякого контакту з ґрунтовими водами і, в кращому випадку, тепловий насос не повинен розташовуватися в водоохоронній зоні. У водоохоронних зонах, зонах охорони мінеральних курортів і зонах видобутку питної води слід пам'ятати, що колектори дозволяється встановлювати лише на глибині до п'яти метрів. У деяких регіонах колектори на цих територіях взагалі заборонені. Ви можете дізнатися, які правила діють у вашому регіоні, у відповідному законодавчому акті, а також у місцевому управлінні будівництва або водоканалізаційного господарства.  

Особливість повітряних теплових насосів

Хоча для встановлення повітряних теплових насосів не потрібен дозвіл, для зовнішньої установки все ж таки важливо правильно вибрати місце встановлення. Наприклад, ви повинні переконатися, що витримується мінімальна відстань від сусідньої нерухомості. При всмоктуванні зовнішнього повітря насос створює певний рівень шуму. Теплові насоси Viessmann, як правило, працюють дуже тихо. Проте, важливо вибрати ідеальне місце розташування. І тут наші авторизовані партнери підберуть правильне місце встановлення, беручи до уваги різні фактори. Для отримання додаткової інформації див. наш посібник з рівня шуму теплового насоса.

Для яких теплових насосів потрібно отримувати дозвіл?

Перевагою використання ґрунтових вод і глибших шарів землі як джерела тепла для теплового насоса є стабільно високі температури. Це не тільки допомагає підвищити ефективність теплових насосів на основі ґрунтових вод і геотермальних теплових насосів, але й економить витрати на опалення, оскільки для досягнення необхідної температури в приміщенні потрібно менше електроенергії. Але для глибокого буріння свердловин і відбору підземних вод необхідно отримати дозвіл до встановлення теплового насоса. Однак не існує єдиних правил, які б застосовувалися по всій країні. Це означає, що вам слід заздалегідь зв'язатися з місцевим органом водопостачання. Найкраще звернутися за допомогою до вашого інсталятора, щоб він допоміг вам у цьому.