Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Нові системи опалення в старих будівлях

Зверніться за консультацією
Фото: © ArTono / Shutterstock.com

Нові системи опалення в старих будівлях - ефективна та професійна модернізація

Рано чи пізно кожен, хто живе в старій будівлі, задається питанням, як найбільш ефективно модернізувати свою стару систему опалення. Модернізація системи опалення може бути цікавою і для власників нових будівель. У нашому посібнику ми даємо відповіді на основні питання, які стосуються теми модернізації систем опалення в старих будівлях.

Коли будинок вважається застарілим?

Багато власників будинків спочатку не впевнені, чи їхня нерухомість взагалі вважається старою будівлею. Важко дати універсальне визначення старої будівлі, оскільки існують значні відмінності між будинками різного віку з точки зору будівельних конструкцій, матеріалів та планування поверхів. Щоб зробити наші рекомендації максимально корисними для власників систем, ми розглядаємо питання про те, що є старою будівлею, виходячи з практичних міркувань. До старих будівель ми також відносимо сучасні існуючі будівлі. Отже, якщо ви плануєте модернізувати свою систему опалення, але не живете в новобудові, наш посібник також надасть вам корисний огляд.

Які витрати потрібно враховувати при модернізації систем опалення в старих будівлях?

Оскільки старі будівлі сильно відрізняються залежно від їхнього віку та історії, потрібні різні типи та обсяги робіт. Для того, щоб розумно розмістити та експлуатувати нову систему опалення в старій будівлі, може знадобитися також оновлення приміщень, димової системи, димоходу та теплоізоляції. Точну інформацію про це може надати лише інсталятор системи опалення після ретельної перевірки.

  

Яка нова система опалення підійде для вашої старої будівлі?

На це питання немає однозначної відповіді, оскільки багато факторів відіграють важливу роль. В принципі, існує безліч опалювальних систем Viessmann, з яких ви можете вибирати, коли мова йде про модернізацію систем опалення в старих будівлях. Основна увага приділяється інноваціям та ефективності - зі змінами кліматичної політики нові системи опалення повинні зменшити використання викопного палива. Існує кілька способів досягти цього.

Не кожна система підходить для кожної існуючої будівлі. Залежно від використовуваної технології, існує ряд різних вимог, які повинні бути виконані. Тому ще більш важливо, щоб ви заздалегідь прояснили для себе деякі моменти і визначили свої критерії вибору. Нижче ви дізнаєтеся, на що слід звернути увагу перед прийняттям рішення і які системи опалення найкраще використовувати в старій будівлі.

Перше питання полягає в тому, яке джерело енергії ви хотіли б використовувати для опалення в майбутньому або наскільки важливими для вас є сталість і незалежність від енергопостачальних компаній. Крім того, витрати на придбання та експлуатацію майже напевно відіграватимуть важливу роль при прийнятті рішення про нову систему опалення.

Наступні системи опалення можуть бути розглянуті для загального переходу на відновлювані джерела енергії:

Якщо ви все ще використовуєте   газовий котел з постійною температурою, ви можете замінити його на високоефективний   конденсаційний котел.  

Технічні вимоги

Перед модернізацією системи опалення необхідно враховувати індивідуальні та технічні критерії. Завжди потрібно перевіряти наступні аспекти:

Наскільки велике приміщення для установки і чи достатньо місця для зберігання енергії (наприклад, чи вимагають пелетні нагрівачі, накопичувач пелет і конвеєр певного місця для установки)?

Чи достатня існуюча димова система для сучасних систем опалення? Пам'ятайте, що нові конденсаційні котли працюють з нижчою температурою димових газів. Необхідно вжити відповідних заходів для захисту труб і димоходу від пошкоджень.

У старих будівлях, зокрема, не існує стандартизованих розмірів віконних або дверних прорізів для доступу до котельні. Чи достатньо проходів і приміщень для встановлення нової системи опалення? Наші професійні торгові партнери з радістю проконсультують вас з цих питань.

На що слід звернути увагу заздалегідь?

Ви повинні врахувати наступні фактори:

  • Розрахунок теплового навантаження
  • Попереднє джерело енергії та обраний вид палива
  • Вимоги до площі для нової системи опалення
  • Конструктивні умови будівлі
  • Зміни щодо попиту на тепло
  • Попередній та новий розподіл тепла (радіатори та системи централізованого опалення)

Викопні системи опалення для старих будівель

З Vitodens та Vitoladens компанія Viessmann пропонує ефективні рішення для опалення на викопних видах палива. Конденсаційні котли Viessmann є високоефективними, оскільки вони використовують тепло, приховане в димових газах. Крім того, вони характеризуються вигідним співвідношенням ціни та якості. Котли Vitodens або Vitoladens можна також доповнити геліосистемою Viessmann Vitosol. Вона бере на себе значну частину потреб у гарячій воді для побутових потреб і може слугувати в якості резервного джерела центрального опалення, особливо у весняно-осінній період. Це також зменшує використання викопного палива, оскільки геліосистема використовує безкоштовну сонячну енергію для виробництва тепла.

Відновлювані джерела енергії для старих будівель

Окрім комбінації з Vitosol, ви також можете повністю покластися на відновлювані джерела енергії в старій будівлі - один із способів - теплові насоси Vitocal або системи опалення на біомасі Viessmann. Теплові насоси використовують безкоштовну енергію навколишнього середовища з повітря або землі. При використанні повітряного теплового насоса, зокрема, необхідно враховувати відповідну модернізацію енергетичних систем у старій будівлі. Потреба будівлі в теплі повинна бути якомога меншою, щоб система працювала ефективно.

Крім того, ми також пропонуємо варіант вуглецево-нейтрального опалення за допомогою котлів, що працюють на полінах, пелетах та трісці. Зокрема, продукти Viessmann Vitoligno є чудовою альтернативою існуючим масляним конденсаційним котлам. З ними старий масляний бак можна використовувати для зберігання пелет. За певних умов (тільки в ході масштабних заходів з енергомодернізації) мікроТЕЦ з паливним елементом також може бути використана як засіб значного скорочення попиту на тепло в будівлі.

FAQ - поширені запитання про планування, встановлення та експлуатацію

(Bild: © SN-Photography / Shutterstock.com)

Що потрібно враховувати при плануванні нової системи опалення для старої будівлі? Яким має бути приміщення, щоб інсталятор системи опалення міг встановити нову систему опалення? І які кроки потрібно зробити після монтажу?

Відповіді та корисні емпіричні дані на тему встановлення системи опалення в старих будівлях ви знайдете тут.

Сучасний конденсаційний котел потребує адаптованої димохідної системи, розрахованої на нижчі температури димових газів. Крім того, необхідно забезпечити збір і відведення конденсату, який утворюється в димовій системі. Для цього достатньо стандартного зливного патрубка біля котла.

Окрім системи опалення, ви також могли модернізувати двері, вікна або фасад, щоб забезпечити достатню теплоізоляцію. Це призводить до зміни циркуляції повітря і вологості в старій будівлі, оскільки природний повітрообмін зменшується. Щоб запобігти утворенню плісняви, необхідно забезпечити приплив свіжого повітря та регулярну вентиляцію. Децентралізована механічна вентиляція також є варіантом - ви можете дізнатися більше про це в нашому посібнику з механічної вентиляції.