Газ – викопне джерело енергії
Газ та нафта є найважливішими джерелами енергії. Не тільки промисловість споживає багато газу. Для опалення житлових будинків та квартир він є також незамінним джерелом енергії. Офіційна статистика показує, наскільки газ є важливим в секторі опалення: газові котли є найбільш поширеною системою опалення. Близько двох третин всіх опалювальних пристроїв використовують газ.
Газ як рушійна сила та основний компонент системи опалення
Найпоширеніші системи опалення в якості палива застосовують газ. При його спаленні хімічна енергія палива перетворюється в теплову. Можна використовувати це паливо не тільки в газоподібному стані, але й в рідкому (зріджений газ). Однак газ використовується не лише для опалення, як енергоносій. Блочні когенераційні установки, наприклад, спалюють газ для приведення в рух турбіни, яка в свою чергу генерує електричну та теплову енергію. Теплові насоси використовують як електрику, так і газ, як енергію для приведення в дію компресора. Особливим типом опалення є системи опалення на паливних елементах. Вони також використовують газ в якості джерела енергії для вироблення тепла та електрики. Хитрість полягає в тому, що газ не спалюється, а хімічно відокремлюється. Фактичним видом палива в такому випадку є не саме газ, а водень, що утворюється з нього.

Походження і видобування
Формування газу, в даному випадку природного газу, відбувалося аналогічно до формування нафти. Обидві речовини утворилися кілька мільйонів років тому з органічних матеріалів і зберігаються у величезних родовищах. Сам по собі газ являє собою суміш метану, азоту та інших вуглеводнів, таких як етан, пропан і бутан. Видобувати його можна за допомогою буріння ґрунту. Раніше газ був лише побічним продуктом від видобутку нафти та спалювався. Таке спалювання газу було не лише даремною тратою ресурсів, а й призводило до забруднення довкілля. Свого часу уряди країн-виробників прийняли закони, що забороняли спалювання газу.
Оскільки праокеан охоплював більшу частину нашої планети мільйони років тому, природний газ зустрічається майже у всіх регіонах світу. Найбільші запаси – на Близькому Сході, дещо менші наявні в Європі та Євразії. Проте список країн з найбільшим обсягом видобутку очолює не Саудівська Аравія, а Сполучені Штати Америки. Німеччина також має запаси природного газу приблизно 123 мільярди кубометрів. Видобуток здійснюється в основному в землі Саксонія-Ангальт. Також газ може вироблятися регенеративним шляхом. Біогаз виробляють з біомаси, використовуючи кукурудзу, цукровий буряк або інші енергетичні культури на спеціальних заводах.
Запаси і ресурси
Коли постає питання про те, чи вистачить газу для покриття потреб у найближчі роки, слід спочатку розрізняти запаси та ресурси. Запаси – це вже знайдені об’єми газу, а ресурси означають лише ті об’єми газу, видобуток яких ще не є економічно вигідним. У звіті британської нафтової компанії BP говориться: запаси природного газу повністю вичерпаються за 55,1 року.
Розрахунок зроблено за умови, що споживання залишиться постійним. За основу для цього розрахунку компанія взяла цифри з 2014 року. Але після цього споживачі всього світу використали лише 4000 мільярдів кубометрів газу. У порівнянні з наявними запасами, кількість ресурсів, які поки енможливо чи невигідно видобувати, є надзвичайно великою. Німецька Федеральна асоціація природного газу, нафти та геоенергетики оцінює, що природного газу вистачить ще на 260 років.

Переваги використання газу
Використання газу має багато переваг як для користувача, так і для навколишнього середовища. Через високу енергоємність власники нагрівають свої будинки надзвичайно економічно, особливо якщо використовують конденсаційний котел. Порівняно з іншими видами викопного палива, газ спалюється дуже чисто в екологічному плані. Він виділяє менше CO2, ніж нафта, і виробляє небагато шкідливих речовин, таких як оксиди азоту або діоксид сірки. Таким чином, навантаження на довкілля меншає.
В промисловості газ також широко застосвується. Особливу роль він відіграє у виробництві електроенергії. Порівняно з іншими електростанціями, електростанції, що використовують газ, більш гнучко нарощують та зменшують свою продуктивність. Вони можуть швидко й надійно покрити пікові навантаження. Ще однією перевагою є дуже добре розвинена дистрибутивна мережа. Це забезпечує оптимальну основу для використання технології Power-to-Gas, застосованої, зокрема, на головному підприємстві Viessmann в місті Аллендорф. Вона полягає в перетворенні екологічно чистої надлишкової електроенергії, виробленої, наприклад, вітровими електростанціями, у газ, який можна використати.
Перехід на інший вид газу та теплотворна здатність
Зараз на північному заході Німеччини відбувається перехід від L до H-газу. Витрати покриваються за рахунок постачальників газу або Федеральним мережевим агентством. Власники газових котлів мають дотримуватися всіх приписів, вказівок та строків, які їм повідомляє постачальник газу. Метою переходу з одного виду газу на інше є забезпечення надійної поставки та стандартизація газу. Теплотворна здатність, тобто вміст енергії, не однакова для різних видів газу. Для L-газу вона складає від восьми до десяти кіловат-годин у кубічному метрі. Для H-газу десять-дванадцять кіловат-годин у кубічному метрі.
Для власників конденсаційних котлів Viessmann із "розумною" системою керування Lambda Pro Control такий перехід не матиме ніякого значення. Оскільки регулятор процесу горіння автоматично пристосовується до потрібної якості газу і може легко спалювати високоенергетичний Н-газ.