Купівля сонячної теплоенергетичної системи: корисні поради

Дослідження Федеральної асоціації сонячної промисловості BSW 2019 року показує: 66% власників будинків при заміні системи опалення та водопостачання розглядають також системи на відновлюваних джерелах енергії. Щоб уникнути радикального переходу на виключно альтернативні джерела, можна скористатися пакетом, наприклад, Vitosol 141-FM від Viessmann. Але на що слід звернути увагу, якщо ви хочете придбати сонячну теплову систему?

Купівля сонячної теплової системи: Що повинна ця система забезпечувати?

Теплові сонячні системи використовують безкоштовну сонячну енергію для потреб будинку. Вони можуть нагрівати воду для системи гарячого водопостачання або додатково підтримувати систему опалення. Якщо ви хочете придбати сонячну теплову систему, спершу потрібно вибрати один із двох типів.

Сонячні системи для гарячого водопостачання дешевші

Для сонячних систем для приготування гарячої води мають площу приблизно від 1,0 до 1,3 мна людину. Вони можуть покрити близько 60% потреби в  гарячій воді та значно скоротити витрати на енрегоресурси щороку. Монтаж сонячних колекторів Vitosol від Viessmann досить простий - перевага, яка також робить інвестиції порівняно низькими.

Сонячні системи для підтримки опалення дозволяють більше економити

Якщо ви хочете більшого, ви також можете придбати теплову сонячну систему, яка одночасно нагріває воду для ГВП та підтримує опалення. Такі системи потрібно планувати з розрахунку близько одного квадратного метра колекторів на десять квадратних метрів житлової площі і вони дозволяють економити в середньому до 30% річних витрат на опалення.


Перед купівлею сонячної теплоенергетичної системи від Viessmann: Перевірте ввідні показники

На фото зображені трубні колектори, які ви можете придбати, якщо вирішите купувати сонячну теплову систему.

Ефективність роботи сонячної теплової системи багато в чому залежить від місцевих умов. Особливо хороші результати можливі на південних дахах з ухилом від 30 до 40 градусів. Якщо поверхня даху виходить на схід або захід, власники будинків повинні очікувати до 20 відсотків меншу ефективність при аналогічному нахилу даху. Це необхідно враховувати заздалегідь, плануючи систему разом із партнером-спеціалістом Viessmann, який надасть вам вичерпні поради з цього приводу. До речі, дещо менш сприятливу орієнтацію можна компенсувати більшою площею колектора.

Перш ніж власники будинків вирішать купувати сонячні колектори, окрім орієнтації даху та його нахилу, не менш важливим є те, що установка буде не затінена та власне, що площа/розмір установки буде достатнім для забезпечення потреб, на які розраховує власник. Коли сусідні будинки, дерева чи гори кидають тіні на дахи, ефективність такої системи зменшується. Економія витрат на енергоносії нижча, а економічне обгрунтування такої покупки не виправдовується.


Купуйте високоякісну сонячну систему: якісні характеристики

Щоб купівля сонячної теплової системи окупилась, техніка повинна добре працювати протягом тривалого часу. Важливою особливістю якості є сертифікат Solar Keymark. Це знак якості для сонячних теплових продуктів, на основі європейської стандартизації. Це забезпечує ефективне використання сонячної теплової енергії та, крім того, є необхідною умовою різноманітних програм з підтримки фінансування купівлі таких продуктів.

Сонячні теплові системи від Viessmann характеризуються високою продуктивністю та довговічністю. Крім того, запатентована технологія захисту від закипання ThermProtect надійно захищає системи від перегріву. Поверхня нових плоских колекторів Viessmann, таких як Vitosol 100-FM, змінюють свої властивості (структуру поверхні), щоб виділяти більше енергії. Вакуумні трубні колектори від Viessmann,  припиняють конденсацію при певній температурі колектора. Перевага: планування сонячних теплових систем простіше, а зусилля по установці - менші. Оскільки такі компоненти, як насоси або охолоджувачі, не потрібні. Це у свою чергу збільшує безпеку та зменшує інвестиції.


Планування та монтаж досвідченими майстрами

Якщо ви хочете придбати сонячну теплову систему, вам обов'язково слід звернутися до наших спеціалізованих партнерів. Тому що експерти добре знають місцеві умови та швидко допоможуть вам з’ясувати, як найкраще використати цю технологію саме вам: як краще встановити та інтегрувати в систему опалення. Крім того, вони беруть на себе професійне проектування та встановлення сонячної системи, щоб вона надійно та економічно працювала протягом тривалого часу.


Купівля сонячної системи і вчасна подача заявки на фінансування

Використовуючи різні програми з підтримки фінансування сонячних теплових систем, власники будинків економлять гроші, купуючи сонячну теплову систему Viessmann. По програмі IQеnergy ви можете отримати компенсацію (грант) до 35% (або до 3000 євро) вартості колекторів.