КГУ — економічне виробництво тепла та електроенергії
Газова когенераційна установка виробляє тепло і електроенергію одночасно. Завдяки своїм характеристикам вона призначена для житлових комплексів та комерційних об'єктів. Для забезпечення тепла когенераційна установка працює паралельно з котлом. Обидва теплогенератори підключені до системи опалення для забезпечення опалення та гарячого водопостачання.
Когенераційні установки Viessmann — призначені для адаптації в різні типи систем опалення. Вони забезпечують максимальну ефективність в системі, яка індивідуально адаптована до відповідних вимог. Системні технології, наприклад, шафи управління забезпечують максимальне використання енергії та ефективність.
Інші категорії

Індивідуальні рішення для застосування в середньому діапазоні потужностей
Когенераційна установка (КГУ), що працює на газі, одночасно виробляє тепло й електроенергію. Її потужність відповідає потребам житлових котелень і невеликих промислових підприємств. При генерації тепла КГУ працює паралельно з водогрійним котлом. Обидва теплогенератори підключені до опалювальної системи для опалення та гарячого водопостачання.
Електрика: Для особистого користування або для подачі в електромережу
В модулях, налаштованих відповідно до потреб, електроенергія виробляється для особистих потреб. Електроенергія, яка не потрібна, подається в загальну мережу та оплачується компанією, що постачає електроенергію.
Тепло: використовуйте його ефективно і майже без втрат
На відміну від центральних електростанцій, тепло, що виробляється на ТЕЦ, не втрачається. Тепло подається в теплову мережу. Разом з іншим теплогенератором, наприклад, котлом, будівля забезпечується електрикою, теплом та гарячою водою майже без втрат. Потреба в охолодженні також може бути повністю або частково покрита при додаванні в систему ад- або абсорбційної холодильної машини.
Як КГУ інтегрується в систему?
Для забезпечення опалення КГУ працює паралельно з котлом. Обидва теплогенератори підключені до системи опалення, підготовки гарячої води або інших споживачів тепла, таких як басейн.
Залежно від рівня споживання будівлі, може знадобитися використання буферного резервуару для забезпечення можливості роботи КГУ якомога довше і без перерв.
Що стосується електроенергії, власне споживання в будівлі займає першочергове місце. Якщо виробництво більше за рівень споживання — електроенергія подається в загальну мережу за встановленими тарифами.

З чого складається КГУ
Когенераційна установка (КГУ) по суті складається з двигуна, синхронного генератора та теплообмінника. Синхронний генератор (силова машина), що приводиться в рух двигуном внутрішнього згоряння (двигуном), генерує 3-фазний змінний струм з частотою 50 Гц і напругою 400 В, який зазвичай використовується користувачем.
Електричне підключення здійснюється до низьковольтної мережі (рівень 0,4 кВ). Як правило, КГУ працюють паралельно із загальною мережею.
Надлишок електроенергії може подаватися в мережу енергопостачальної компанії. Електрична енергія утворюється в результаті спалювання газу в двигуні внутрішнього згоряння і перетворенні механічної енергії обертального руху в електричну енергію, за допомогою синхронного генератора. Тепло, котрі виділяєтьмся при спалюванні, йде на нагрів води, наприклад, для системи опалення.
Ця система виробництва та використання енергії називається комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії (як і ТЕЦ), оскільки одночасно використовуються механічна енергія, що виробляється двигуном, і теплова енергія (тепло), що виділяється при приведенні генератора в рух.
Функціональна схема когенераційної установки
Двигун внутрішнього згоряння, що працює на газі, приводить в дію генератор для виробництва електроенергії. Отримане тепло відводиться з охолоджувальної води та відпрацьованих газів через теплообмінники та використовується.
Коли КГУ доцільно застосовувати?
Щоб забезпечити економічно доцільне використання КГУ, пристрій повинен мати тривалий час експлуатації.
Чим довше когенераційна установка може передавати тепло та електроенергію в систему, тим швидше вона окупиться. За деякими винятками (наприклад, аварійне електроживлення), основна увага приділяється теплу. КГУ "управляється теплом".
Річна крива продуктивності КГУ
Якщо розглянути звичайний розподіл теплової потужності протягом року (річна крива продуктивності), стає зрозумілим, що установка КГУ не повинна бути занадто великою. Її теплова потужність вимірюється таким чином, що тепло все ще може відводитися навіть у періоди низького навантаження.
Для досягнення часу роботи щонайменше 4500 годин, як правило, приблизно 20 відсотків потужності котла можна вважати тепловою потужністю КГУ для опалення будівлі.

Доцільність використання установки КГУ Vitobloc можна швидко перевірити
Є три простих питання, за допомогою яких можна швидко перевірити доцільність використання КГУ Vitobloc:
● Чи необхідна потужність котла перевищує 60 кВт, або споживання газу понад 90 000 кВт-год / рік (залежно від верхньої теплотворної здатності)?
● Чи перевищує річне споживання електроенергії 32000 кВт-год?
● Чи використовується тепло та електроенергія одночасно?
Якщо на всі запитання можна відповісти "так" і є підключення до газової марежі, варто розгялнути можливість встановлення КГУ.
Когенераційні установки для роботи на природному чи зрідженому газі
Маючи більш як 25 років досвіду, Viessmann пропонує ефективні системи, що використовують газ для одночасного генерування електричної та теплової енергії. Крім серійних продуктів, пропонуються також когенераційні установки, пристосовані до запитів конкретних замовників.