Тепловий насос повітря-вода

Теплові насоси повітря-вода є одним з найпоширеніших опалювальних приладів у Німеччині. В цій країні власники будівлі, що вирішують використовувати такий тепловий насос, можуть розраховувати на істотні субсидії від держави.
 

Робота теплового насоса повітря-вода

Принцип дії тепловго насоса у спрощеному варіанті можна порівняти з роботою холодильника. Холодильник відбирає тепле повітря з приміщення та спрямовує його в довкілля, в той час як тепловий насос – навпаки, відбирає тепло від навколишнього повітря й передає його у приміщення. Вентилятор теплового насоса забирає повітря зовні та направляє його на теплообмінник (випарник), установлений в тепловому насосі. Холодоагент, який циркулює, змінює свій агрегатний стан (випаровується) навіть при низькій температурі. Для більш високих параметрів газоподібний холодоагент стискають у компресорі. Докладніший опис цього процесу ви знайдете в розділі Принцип дії теплового насоса повітря-вода.
 

Встановлення як у приміщенні, так і надворі

Теплові насоси "повітря-вода" – один з найпоширеніших типів теплових насосів. Це пов'язано не лише з їх відносно низькими інвестиційними витратами, але й гнучкістю в установці. Тепловий насос можна встановлювати в приміщенні або надворі.

Теплові насоси повітря-вода в моноблочному виконанні

У моноблочному виконанні всі необхідні компоненти розташовані всередині теплового насоса. Оскільки з'єднання між внутрішнім і зовнішнім блоками заповнюються лише водою, такі пристрої можуть бути швидко і легко введені в експлуатацію. Спеціаліст, що виконує роботу, не повинен мати сертифікат для роботи з холодильним обладнанням. Оскільки тепловий насос працює тихо, його можна встановлювати безпосередньо біля житлового будинку.

Тепловий насос для отримання тепла з повітря

Тепловий насос повітря/вода

Принцип дії: тепло з повітря

[1] Тепловий насос Vitocal
[2] Ємнісний водонагрівач
[3] Буферна ємність для гарячої води

Залежно від області застосування, тепловий насос повітря-вода може використовуватися різними способами. Теплові насоси Vitocal 350-A та Vitocal 300-A підходять для модернізації існуючих будівель, тоді як Vitocal 200-A більше підходить для нових будинків. Капіталовкладення в тепловий насос повітря-вода набагато менші ніж у насос типу розсіл-вода, оскільки тут не потрібно прокладати колектори та бурити зонди. Теплові насоси можуть бути встановлені всередині та назовні. Установка за межами будинку дозволяє зекономити місце. На стіні будинку встановлюються лише елементи керування та гідравлічні компоненти.

Тихий у роботі

Сучасні повітряні теплові насоси від Viessmann дуже тихі та ледве чутні під час роботи. Це результат багаторічних інтенсивних досліджень і розробок. Теплові насоси Viessmann використовують передові акустичні розробки. Всі їх компоненти проектуються таким чином, щоб мінімізувати шум. Низькочастотні шуми можна звести до мінімуму.
 

Державна підтримка власників теплових насосів (для Німеччини)

Опалення теплом довкілля є екологічно чистим та перспективним. Тому німецький федеральний уряд підтримує інвестиції в теплові насоси повітря-вода своїми привабливими програмами. Зокрема власники теплового насосу отримують щонайменше 1300 євро, якщо тепловий насос має річний коефіцієнт роботи (JAZ) щонайменше 3,5. JAZ визначається відповідно до директиви VDI 4650.

Річний коефіцієнт роботи – це середня сума всіх значень СОР (коефіцієнт ефективності), протягом одного року. СОР означає співвідношення виробленого корисного тепла до використаної для цього електроенергії.
 

Переваги комбінованого теплового насоса повітря-вода

Використання повітряного теплового насосу має численні переваги. Найважливіші з них:

  • Безкоштовне джерело тепла в будь-який час доби
  • Порівняно низькі інвестиційні витрати
  • Наявність каскадної функції
  • Не потрібний офіційний дозвіл
  • Підходить як для нового будівництва, так і для модернізації
  • Можлива модернізація

Теплові насоси повітря-вода

Ці теплові насоси використовують зовнішнє чи витяжне повітря як первинне джерело енергії.