Модернізація газового опалення

Досі експлуатується багато газових котлів, які використовують застарілу технологію і спричиняють не лише додаткові витрати на опалення через свою неекономічність, але й забруднення навколишнього середовища.
 


Економічні причини для модернізація газового опалення 

Енергоефективність означає оптимальне використання енергії, що міститься в паливі. Енергоефективними не можна назвати котли з постійною температурою. Як випливає з назви, котли з постійною температурою не змінюють свою робочу температуру навіть тоді, коли потреба в теплі зменшилася. Це призводить до максимальної ефективності всього 70% і забезпечує надмірно високі витрати на опалення в довгостроковій перспективі. Окрім котлів з постійною температурою, у українських домах є ще багато низькотемпературних газових котлів. Технічно вони більш сучасні, ніж їх попередники. Однак, вони досягають максимальної ефективності "лише" 87%. Конденсаційні газові котли працюють ще ефективніше. Вони додатково використовують тепло, яке знаходиться у відхідних димових газах, яке просто "викидається" назовні в традиційних котлах. У статті Принцип дії газових конденсаційних котлів, пояснюється, як це детально виглядає.

Це коротке порівняння чітко пояснює, що сучасна технологія опалення здатна утримати витрати на опалення на низькому рівні, перетворюючи до 98% енергії, що міститься в паливі, в тепло. Якщо ви хочете модернізувати газову систему опалення, варто розглянути можливість використання газових конденсаційних котлів лише з цієї причини.

Екологічні причини модернізувати газове опалення

Модернізація газового опалення має сенс і з екологічних причин. Природний газ все таки викопне паливо, яке рано чи пізно буде використано. Вибираючи газовий конденсаційний котел, власники будинків активно сприяють збереженню ресурсів та захисту навколишнього середовища. В перспективі вони також можуть використовувати біогаз. Технічно ця зміна не є проблемою для газових конденсаційних котлів Viessmann: вбудований Lambda Pro Control автоматично підлаштовується під різні типи газу і завжди досягає максимально можливої ефективності.


Інші причини для модернізації газового опалення

Економічні та екологічні аспекти відіграють вирішальну роль у модернізації опалення. Існує також ряд інших аспектів, які пояснюють, чому модернізацію старої газової системи опалення потрібно робити.

Зобов’язання заміни старих котлів

Постанова про енергозбереження (EnEV) ЄС вимагає заміни котлів, які були встановлені до 1987 року. Їм зараз 30 років і вони використовують надмірну кількість енергії. Однак зобов'язання стосується лише котлів постійної температури.

Сучасні котли збільшують вартість нерухомості

Ще одна причина модернізації газового опалення - збільшення вартості нерухомості. Новий і надійний газовий котел є важливим критерієм, на який звертають увагу при купівлі або оренді житла. Нові газові котли також дуже компактні і їх можна встановити навіть в ніші. 

Комбінація з сонячними колекторами майже завжди має сенс при модернізації газового опалення.

Поєднання із сонячними системами підвищує ефективність

Нові котли також можуть працювати в комбінації з сонячними колекторами, що є ще однією причиною для модернізації. Сонячна енергія - це безкоштовне і майже нескінченне джерело тепла, яке власники будинків можуть використовувати в для своїх потребах за допомогою сонячних колекторів.

У цій двовалентній системі сонячні колектори беруть на себе приготуванні гарячої води та підтримку опалення. Сам газовий котел повинен працювати менше, що в свою чергу означає низькі витрати на опалення. Ще однією перевагою цього поєднання є більша незалежність власників від ціни на паливо.

Консультація фахівця як перший крок у кожній модернізації опалення

Для того, щоб нова система газового опалення була економічно ефективною та надійною в довгостроковій перспективі, вона повинна відповідати вашим потребам в теплі. Найкраще їх можна визначити разом із спеціалістом  систем опалення.