Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Оновлення системи опалення - навіщо, коли і як?

Зверніться за консультацією

Згідно з дослідженням, проведеним у 2019 році Федеральним об'єднанням енергетичного та водного менеджменту (BDEW), кожна четверта система опалення в Німеччині вважається застарілою. Страх перед високими витратами та зусиллями, необхідними для модернізації, стримує користувачів від оновлення систем опалення. Однак у багатьох випадках це є нагальною потребою, чи то через вік системи, чи то через недостатній енергетичний баланс. Ті, хто вагається, часто стикаються саме з тим, чого хотіли уникнути - високими витратами на опалення та рахунками за ремонт і заміну дефектних деталей або заміною системи опалення через необхідність. Цей посібник містить огляд того, як цього можна уникнути. Дізнайтеся про правильний час для заміни системи опалення, необхідні зусилля з планування та витрати.

Оновлення системи опалення заощаджує витрати на опалення

Існує багато способів заощадити енергію у вашому домі. Серед них найбільший потенціал має оновлення системи опалення. Нова система опалення або встановлення сонячної теплової системи на даху може забезпечити значну економію. Для точного розрахунку необхідно враховувати енергетичний статус будівлі. Однак, як правило, можна досягти економії до однієї третини витрат на енергію, якщо при оновленні системи опалення також використовувати відновлювані джерела енергії. Особливо в поєднанні з іншими заходами, показаними на малюнку. Окремі заходи, такі як утеплення зовнішніх стін або заміна вікон і дверей, дають лише близько десяти відсотків економії.

Оновлення системи опалення - починаємо там, де це має значення

За даними Енергетичного агентства Північного Рейну-Вестфалії та інших, на опалення та гаряче водопостачання припадає в середньому 70 відсотків енерговитрат домогосподарств. Отже, модернізація системи опалення може окупитися за короткий час, навіть якщо це пов'язано з фінансовими труднощами.  

Коли я повинен оновити свою систему опалення?

Вам не потрібно чекати ідеального моменту, щоб оновити систему опалення - весна, літо та осінь однаково підходять для цього. Очевидною перевагою заміни системи опалення поза опалювальним сезоном є те, що з'являється більше часу для вдосконалення; заходи можна завершити до настання холодних місяців. Але заміна системи опалення можлива і в зимові місяці, і, як правило, може бути виконана протягом одного-трьох днів. Окрім цих факторів, це здебільшого питання відстеження власних чинників витрат і завчасної перевірки слабких місць старої системи опалення.

У наступних випадках варто провести заміну:

  • Котли віком близько 25 років або більше
  • Старі котли, які ще не вийшли з ладу, але яким вже 20 років (встановлені у 2000-х роках)
  • Котли, які займають багато місця в котельні і працюють при постійно високій температурі котлової води
  • Якщо інспектор з димових газів під час щорічної перевірки виявив порушення у показниках димових газів (наприклад, втрати димових газів більше 11 відсотків)
  • 30-річні котли з постійною температурою підлягають обов'язковій заміні відповідно до Німецького закону про будівельну енергетику (GEG)

Процедура оновлення системи опалення

Перш ніж оновлювати систему опалення, важливо проінформувати себе про наявні можливості. Почніть з розмови з сусідами або цінних відгуків від друзів і сусідів. Навіть якщо люди з добрими намірами радять вам не робити цього - якщо ви сумніваєтеся, вам слід замінити систему опалення. Це тому, що з багатьох доступних енергоефективних заходів оновлення системи опалення є одним з найефективніших.

  Скористайтеся посиланням " Консультація експерта ", щоб отримати консультацію від інсталятора опалювальної системи, який може проконсультувати вас і взяти на себе роботу з оновлення вашої опалювальної системи. Інший варіант - звернутися до експерта з енергоефективності. Цей вид енергетичного консультанта особливо рекомендується, якщо ви плануєте масштабні заходи з реконструкції.

Фото: © А. та І. Крук / Shutterstock.com

Окрім ефективної, сучасної опалювальної системи Viessmann, ви повинні переконатися, що у вас є надійний інсталятор опалювальної системи. Монтажники, з якими ми можемо зв'язати вас через нашу спеціалізовану консультаційну службу, є експертами у своїй галузі. Вони мають багаторічний досвід у модернізації систем опалення. Досвід показує, що оновлення системи опалення часто відбувається набагато швидше, ніж очікувалося.

Технологія для оновлення системи опалення

Перш ніж майстри розпочнуть роботу, вам потрібно вибрати оптимальну для Вас систему опалення.  

Що потрібно враховувати при заміні системи опалення?

Після того, як знайдено відповідного монтажника системи опалення та завершено планування, настав час приступати до роботи. Оновлення системи опалення означає, що рано чи пізно в будинку з'являться робітники, і для багатьох власників це може тимчасово обмежити особистий комфорт у власній оселі. Але слід враховувати і переваги, адже такі заходи мають очевидну користь і допомагають економити енергію та кошти в довгостроковій перспективі. Крім того, тривалість робіт завжди залежить від обраної системи опалення.

Обов'язковий захід: гідравлічне балансування

Гідравлічне балансування повинно проводитися як частина робіт із заміни. Цей захід важливий для того, щоб нова система опалення Viessmann могла повністю використати свій потенціал економії. Гідравлічне балансування всіх радіаторів гарантує рівномірне постачання тепла до поверхонь опалення та відповідність потужності радіаторів і системи опалення. Гідравлічне балансування виконується тільки сервісним партнером, який точно встановить витрату теплоносія на термостатичному клапані. У багатьох випадках клапани також потребують заміни.

Порівняйте витрати - оновлення системи опалення дійсно варте того

Після завершення всіх заходів і ретельного налаштування системи опалення та радіаторів ви можете нарешті побачити, як ваш новий котел працює в порівнянні зі старим. На питання, чи дійсно ви заощадите стільки ж палива і стільки ж коштів на опалення, скільки планували до модернізації, не можна відповісти в загальних рисах. Тут відіграють роль індивідуальні особливості опалення та середні температури у відповідному році, на які ми не маємо значного впливу. Однак, кожна людина може реагувати на зовнішні фактори шляхом ощадливого опалення. Оновлена та належним чином відрегульована система опалення робить цей підхід ефективним. Зрештою, завжди варто зробити сміливий крок і оновити систему опалення.