Переваги теплових насосів розсіл/вода
Існує багато способів поєднати вигідне з хорошим. Одним з них є експлуатація теплового насоса розсіл/вода. Він використовує геотермальну енергію дуже ефективним способом. Під геотермальною енергією розуміється теплова енергія, що знаходиться нижче земної поверхні, яка розглядається як джерело тепла для геотермального теплового насосу. Переваг теплового насосу розсіл/вода багато і їх можна умовно розділити на екологічні та економічні:
Економічні переваги теплових насосів розсіл/вода
Однією з головних переваг насосу розсіл/вода є те, що джерело тепла доступне практично безкоштовно. Витрачати потрібно тільки на електричний струм для компресора. Можна також підключити фотоелектричну систему, яка перетворить сонячне світло в необхідну для роботи насосу електроенергію. Майже невичерпне джерело тепла також сприяє тому, що ціна на сировину (геотермальну енергію) не залежатиме ні від економічних, ні політичних коливань. Таким чином, власники теплових насосів є набагато більш незалежними. Геотермальний тепловий насос може економічно працювати як в одновалентному, так і в двовалентному режимах. Якщо тепло генерується геотермальними зондами, то різниця температур між джерелом тепла і температурою опалювальної системи залишається постійною навіть взимку при мінусовій температурі.
Інвестиція в майбутнє
Інвестиція в грунтовий тепловий насос є одночасно інвестицією в майбутнє. Тому що як грунтові колектори, так грунтові геотермальні зонди характеризують дуже тривалим періодом експлуатації. Ця техніка не потребує частого обслуговування, оскільки має всього декілька рухомих компонентів. Проектування та монтаж, як правило, здійснюється спеціалізованою компанією, так що безпечна експлуатація гарантується з самого початку. Не менш важливим є те, що власники системи користуються можливістю утримувати будинок при сприятливій температурі влітку з функцією пасивного охолодження.
Функція пасивного охолодження теплового насосу розсіл/вода
У теплі літні місяці тепловий насос розсіл/вода також може бути використаний для охолодження. Тепло з приміщення подається через систему підігріву підлоги до грунтових геотермальних зондів. У той же час грунт зберігає це тепло і може використати його в наступний опалювальний сезон. При цьому працюють тільки циркуляційний насос і регулятор, що робить Natural Cooling енергозберігаючим і економічним методом охолодження будівель. Як виглядає цей процес докладно пояснюється в розділі Natural і Active Cooling.
Більше інформації

Екологічні переваги теплових насосів розсіл/вода
Поряд з економічними перевагами є ряд екологічних переваг експлуатації грунтових теплових насосів. Оскільки енергія, необхідна для опалення, є, з одного боку, кліматичною, а з іншого доступною безпосередньо на своєму клаптику землі. Протяжні маршрути для транспортування палива, протягом яких в атмосферу викидається велика кількість CO₂, стають взагалі непотрібними. Використання геотермальної енергії також означає зменшення шкідливих викидів СО2. У порівнянні з роботою газового або масляного опалення, це призводить до зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу до 90 відсотків.
IQ energy
Зменшення рівня навантаження на навколишнє середовище - одна з причин чому держава підтримує шляхом часткового фінансування грантами такі технології. Так, в Україні зараз працює програма IQ energy, яка призначена для підтримки проектів, метою яких є підвищення енергоефективності житлових помешкань – одноквартирних будинків (садибних та котеджних будинків) та квартир у багатоквартирних будинках.
На період з 11 липня 2017 року по 10 вересня 2020 року включно діє єдина
грантова ставка в розмірі 35% відшкодування вартості теплового насосу за умови виконання принаймні однієї проектної категорії.
Досягнення цілей по збереженню клімату
Експерти вбачають значний потенціал в поєднанні ринку теплової та електричної енергії для досягнення цілей по вповільненню зміни клімату. Підгрунттям для цього бачення є постійно зростаюча частка чистої електроенергії. Вітрові та фотоелектричні системи вже виробляють стільки електричної енергії, що їх потрібно вимикати, щоб не дестабілізувати електричну мережу. Використання цієї надлишкової електроенергії за допомогою теплових насосів є великою надією для багатьох експертів.