Теплові насоси в новобудовах і старих будинках

Системи опалення для нових будівель на основі теплових насосів стають все більш популярними. особливо це стосується Німеччини: за даними Федерального статистичного управління, 32% всіх житлових будинків, зданих у 2016 році, були обладнані тепловими насосами. У деяких Федеральних землях Німеччини цей показник досягає майже 50%. Такі тенденції створюють враження, що ця система опалення підходить тільки для нових будівель, але це не зовсім так.

Теплові насоси в старих будинках

На відміну від новобудов, існуючі будівлі мають більш високі теплові потреби. Хоча тепловий насос можна легко інтегрувати в такі будівлі, важко досягти енергоефективності, використовуючи тільки тепловий насос. Бо для справді енергофективної роботи теплового насоса потрібна система з великими площами радіаторів, які працюють за низьких температур потоку ("тепла підлога", тощо) і якомога малим кінцевим споживанням енергії.

Однак для будівель без ремонту теплові насоси можна встановлювати як елемент бівалентної системи опалення. Докладну інформацію про це комбіноване рішення можна знайти в розділі Гібридне опалення.

Після ремонту встановлення та експлуатація теплового насоса стають більш вигідними.  

Оптимальні джерела енергії для старих будинків

В старій будівлі використовуються ті ж джерела тепла, що й у новобудові. На практиці домовласники часто обирають теплові насоси повітря-вода. Частково це пов'язано з відносно низькими інвестиційними затратами і швидким монтажем. Проте, якщо ділянка підходить для встановлення підземної системи варто розглянути можливість використання теплового насосу розсіл-вода. Він досягає більш високих річних показників ефективності і знижує експлуатаційні витрати.

Комбіновані системи з тепловим насосом

Іншим способом використовувати тепловий насос економічно і вигідно в старій будівлі є бівалентна експлуатація. Якщо існуюча система опалення ще добре працює, то в більшості випадків до неї можна підключити тепловий насос. Під час експлуатації інтелектуальна технологія управління гарантує, що тепловий насос завжди працює високоефективно, а існуючий котел вмикається тільки при максимальному піковому навантаженні.

Vitocal 200-G можна використовувати як в новобудовах, так і встарих будинках.

Vitocal 200-G можна використовувати як в новобудовах, так і встарих будинках.

Теплові насоси в новобудовах

Новобудови мають в основному хороші енергетичні показники та відповідно низькі рівні тепловтрат. Для опалення приміщень зазвичай використовуються сучасні конденсаційні котли, які працюють з високою ефективністю навіть в діапазоні температур від 35 до 50 градусів Цельсія. Тепловий насос також є досить популярною технологією, особливо в новобудовах Європи. Причина очевидна: теплові насоси в таких будинках досягають найвищої ефективності. 

Система теплового насоса з фотовольтаїкою

Використовувати безкоштовну енергію навколишнього середовища можна також за допомогою фотоелектричних систем. Вони поглинають сонячну радіацію за допомогою абсорбера і перетворють сонячну енергію в електрику. Залежно від налаштувань, типу колекторів та рівня радіації фотоелектрична система може покривати значну частину потреби в електроенергії. У поєднанні з тепловим насосом сонячна енергія може використовуватися в контурі хладагента. Це зробить власників теплового насосу більш незалежним від постачальника електроенергії. Сам тепловий насос має інтелектуальну функцію оптимізації самостійно виробленої електроенергії. Таким чином, згенерована у Вашому домі енергія використовується якнайкраще.

Незалежно від того, чи використовується тепловий насос у новобудові чи в старому будинку. Для забезпечення довгострокової безпечної та економічної роботи опалювальна система повинна максимально точно відповідати потребам опалення. На що домовласникам слід звернути увагу при купівлі теплового насоса Ви можете прочитати тут.