Типи теплових насосів

Теплові насоси являються найбільш ефективними серед опалювальних технологій. Оскільки теплові насоси використовують тепло навколишнього середовища вони екологічно безпечні. Найбільш популярними є теплові насоси повітря/вода, розсіл/вода, вода/вода. Особливою системою є акумулятор холоду, який не являється класичним тепловим насосом. Акумулятор холоду є інноваційним та ефективним рішенням.

Тепловий насос повітря/вода

Тепловий насос повітря/вода відбирає тепло ззовні та направляє його на випарник. В тепловому насосі в якості теплоносія циркулює холодоагент, який випаровується навіть при низьких температурах. Оскільки для опалення необхідні вищі параметри пароподібного холодоагенту, то його стискають у компресорі. Процес стиснення відбувається однаково у всіх теплових насосах. Більше інформації про стиснення у розділі принцип дії теплового насосу
 

Тепловий насос розсіл/вода 

У землі є величезна кількість енергії, яка майже невичерпна. При використанні теплового насосу розсіл/вода є можливість використання енергії землі для опалення та приготування гарячої води. Існує два способи передачі тепла: встановлення земельних колекторів в поверхневих шарах землі або встановлення вертикальних геотермальних зондів на глибині 40-100 м. На відміну від земельних колекторів геотермальні зонди можуть бути розташовані на невеликій площі

Якщо порівнювати тепловий насос повітря/вода та розсіл/вода, останній забезпечує більш високу ефективність. Більше інформації можна знайти в розділі принцип дії теплового насосу розсіл/вода.
 

Тепловий насос вода/вода

Підземні води являються одним із джерел енергії навколишнього середовища, які мають стабільну температуру +10 градусів за Цельсієм. Для ефективної роботи теплового насосу вода/вода необхідно врахувати декілька факторів: таких як якість води та її кількість. 
 

Теплові насоси для гарячого водопостачання 

Теплові насоси для гарячого водопостачання служать виключно для підігріву води. Джерелом енергії зазвичай є циркулююче або відпрацьоване повітря. Вони працюють окремо від системи опалення і можуть оптимально використовувати сонячну енергію з власних сонячних установок. Якщо тепловий насос для ГВП використовує циркулююче повітря як джерело тепла, він одночасно зменшує рівень вологості повітря в приміщенні, захищаючи дім від грибка. Якщо ж тепловий насос працює з існуючою системою розподілу повітря, він може кондиціонувати приміщення. Щоб запобігти негативному тиску, необхідна активна лінія подачі повітря.

Акумулятор холоду

Тепловий насос з акумулятором холоду

Крім ґрунту, підземних вод та повітря джерелом тепла може слугувати акумулятор холоду. Це заповнений водою бак, що знаходиться майже під землею. В середині розташовані спіральні труби в середині яких протікає антифриз. Вода, що знаходиться в середині баку служить джерелом тепла, та використовує для регенерації тепло землі. 

Великі теплові насоси

Теплові насоси можуть використовуватися не лише в побутових цілях. Вони широко застосовуються на комунальних підприємствах та промисловості. Високоефективні технології розроблені для покриття потреб у теплі та охоплюють широкий спектр потужностей. Як і більшість теплових насосів, великі теплові насоси можуть виконувати функцію охолодження. Більше інформації можна знайти на сторінці великих теплових насосів.