Переваги теплових насосів

Тихі, безпечні і економічні. Для багатьох людей тепловий насос залишається оптимальним варіантом опалювальної системи, тому що він використовує для систем опалення та підгріву води повсюди доступну та безкоштовну теплову енергію з навколишнього середовища. Загалом переваги використання теплового насосу проявляються у трьох сферах: економічній, екологічній та політико-економічній.  

Економічні переваги

Всього декілька років тому вважалося, що опалювати приміщення за допомогою електроенергії невигідно та не екологічно, оскільки втрати коефіцієнта корисної дії були дуже високими і електроенергія здебільшого вироблялася з вугілля. Однак, більшість теплових насосів є високоефективними і зберігають витрати на опалення на низькому рівні впродовж тривалого часу. Однією з головних причин цього є використання теплової енергії навколишнього середовища. На відміну від газу та нафти, цей вид енергії не підлягає економічним та політичним коливанням. Окрім цього, цей вид енергії постійно доступний та безкоштовний. 

Ще однією перевагою теплового насосу є те, що він не потребує значного технічного обслуговування.  

Безпечний в експлуатації та підвищує вартість нерухомості 

До переваг теплових насосів також відноситься висока безпечність в експлуатації та можливість отримувати дешеву електроенергію. Більшість теплових насосів Viessmann оснащені функцією “Active und Passive Cooling” і в теплі місяці можуть охолоджувати приміщення. Інші економічні переваги теплового насосу:

  • Ніяких витрат на димові труби та їх очистку  
  • Підвищує вартістьнерухомості 
  • Відповідає всім європейським вимогам енергоефективності
Die Abbildung grüner Bäume im Wald symbolisiert die ökologischen Vorteile der Wärmepumpe

Екологічні переваги

При купівлі опалювальних систем рентабельність відіграє дуже важливу роль. Зараз також екологічна свідомість все частіше виходить на перший план. Хто сьогодні інвестує в тепловий насос, робить значний вклад в зменшення викидів парникових газів CO₂.

Тепловий насос використовує для опалення відновлювану енергію і потребує дуже мало електроенергії, завдяки чому можна видобувати та спалювати менше корисних копалин. Рівень викидів CO₂ при виробленні електроенергії, необхідної для роботи теплових насосів є значно нижчим, ніж при спалюванні корисних копалин для традиційних опалювальних систем. Якщо ж використовувана електроенергія вироблялася з поновлюваних джерел енергії, то при роботі теплового насосу взагалі відсутні викиди в атмосферу.

Про екологічні переваги теплового насосу свідчать також статистичні дані: за даними Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини в 2016 році в Німеччині за допомогою використання поновлюваних джерел енергії лише на опалювальному ринку можна було б зменшити викиди CO₂ на 37 млн тонн. Для порівняння: того ж року транспортні викиди становили 166,2 млн тонн.
 

Об'єднання ринків електроенергії та опалювання  (Агрегація секторів)

Енергетичний поворот - це запущений урядом Німеччини проект, метою якого є до 2050 року забезпечувати енергетичні потреби Німеччини майже виключно за допомогою поновлюваних джерел енергії. На думку багатьох експертів, стратегією, яка дасть можливість досягнути поставленої цілі є об'єднання ринків електроенергії та опалювання, а також транспортної галузі, також відома за назвою агрегація секторів. Теплові насоси є особливо важливими для ринків електроенергії та опалювання, тому що:

  • Через будівництво екологічних електростанцій електроенергія стає все "чистішою" 
  • Профіцит електроенергії від вітрових і сонячних елктростанцій необхідно розумно використовувати (Power to Heat)
  • Сучасні теплові насоси є високоефективними і можуть забезпечити зменшення навантаження на мережі 

Зі зростанням частки відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії, а також завдяки високій ефективності вони працюють більш екологічно, ніж опалювальні технології, які базуютья на спалюванні енергоносіїв. Вони забезпечують стале виробництво тепла впродовж цілого року - та ще й у великих кількостях. Теоретично, вони могли б сприяти вирішенню проблеми надмірного виробництва електроенергії вітровими і сонячними електростанціями в певні години доби і забезпечити стабільність мереж. Для багатьох експертів, теплові насоси є ідеальною технологією для агрегації секторів.  

Впевненість монтажників в зростанні попиту на теплові насоси

Певні перешкоди все ще стоять на шляху до широкого застосування теплових насосів. З одного боку, не вистачає правового регулювання, яке б давало можливість експлуатації за достатньої кількості правових гарнатій на вигідні ціни на енергетику. З іншого боку, еклектроенергія, як і раніше, обкладена високими податками і зборами. Тут політика вимагає внесення короткострокових змін до законодавства. Монтажники систем опалення та кондиціонування в одному опитуванні відповіли, що вони впевнені, що попит на теплові насоси в найближчі роки помітно зростатиме.